Technické kreslený - Mám dobře pohledy?

Od: Datum: 02.11.16 21:26 odpovědí: 14 změna: 06.11.16 18:05

Dobrý den. Potřebuji poradit, zda mám dobře nakreslené pohledy zepředu, zleva a zeshora

-

Toto je co jsem měl nakreslit : http://postimg.org/image/xs3291d1v/

-

A toto, jak jsem to udělal já : http://postimg.org/image/78ah6wcib/

Děkuji.

doplněno 02.11.16 21:27:

PS: Kreslený se píše i omluvám se

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 02.11.16 21:45
nemate to dobre. shora to urcie neni jenom obdelnik, zboku je tam spatne to zkosene a uplne jine pomery delek stran.
zkuste to znova
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.16 17:48

Děkuji a mohl byste mi poradit, jak to udělat Jelikož jsem z toho s prominutim blbej :)

Od: vjvv
Datum: 02.11.16 23:11
Je ten tvar pravoúhlý? Jestli ano, tak zleva je blbě. Jinak ok. Jestli je trochu zkoseny, tak je to blbě celé.

Od: axus®
Datum: 03.11.16 07:28

Pudorys spatne - chybi viditelne hrany

Bokorys spatne - vubec nechapu, podle ceho si tam ten klikihak vymyslel.

Narys docela v pohode.

Ohodnoceno: 1x

Od: krtek
Datum: 03.11.16 08:33

Když máš objekt tvořený z hora ze 3 obdelníků tak musíš mět v půdoryse 2x3 čáry :)

Od: xy
Datum: 03.11.16 09:45

ten váš pohled " zpředu ", není to spíš pohled zprava?

Datum: 03.11.16 19:07

A mohli byste to nakreslit vy jen tak od oka? Abych to mohl vidět, jak se to má udělat?

Děkuji mnohokrát

Datum: 03.11.16 19:12

Dobrej pokus, nepsané pravidlo zní, že úkoly tady neděláme *stop*. Ale třeba se najde někdo, kdo to poruší.

doplněno 03.11.16 19:28:

1. Je potřeba odpovědět na to, jestli je objekt pravoúhlý a sbíhání hran na prvním (axonometrickém) obrázku je dáno zvolenou perspektivou nebo ne. Podle toho se budou pohledy na objekt značně lišit.

2. Jste schopen si objekt z prvního obrázku představit jako trojrozměrný objekt? Pokud ano, doporučuji uplácat si ho z plastelíny, vrazit do krabice od bot a na stěny nakreslit jednotlivé průměty. Takhle nás to učili na průmyslovce. A světe div se, pokaždé, když mám problém představit si průmět, i po téměř 30 letech si představím rozbalenou krabici od bot.

Datum: 03.11.16 20:12

Zkusil jsem to ještě a vyšlo toto : http://imgur.com/a/as1T7

Mám to dobře nebo něco chybí?

Datum: 03.11.16 22:32

OK. Pohledy na sebe vážou, zobrazují součást z prvního obrázku (pomineme-li diskusi na téma co je a není vzájemně rovnoběžné či kolmé). Ale nejsem si jistý, jestli splňujete zadání. Pohledy měly být zleva, zepředu a shora a dle mého nejsou.

Od: axus®
Datum: 04.11.16 07:28

Promin, ale kreslis jako prase. To neumis udelat rovnou caru?

Ze zadani je docela zjevne, ze steny nejsou rovnobezne - jednotlive hrany se ve vertikalnim smeru sbihaji. To by melo byt v jednotlivych promitanich videt. A z toho tedy i plyne, ze nemas dobre pudorys. Pokud se totiz steny k sobe ve vertikalnim smeru sbihaji, musi byt v pudoryse videt jak horni, tak dolni, tak i bocni hrany utvaru.

Dale neni prilis patrny rozdil v ruznych vyskach leveho a praveho schodu na horni casti. To si mel predtim nakresleno lepe.

Zepredu, zleva a zeshora znamena narys, levy bokorys a pudorys. To muzes mit splneno a nebo take ne. Zalezi co se v zadani vezme za narysnu a co za bokorysnu. Jde-li ale v zadani o standardni axonometricke zobrazeni, pak to mas dobre, jelikoz narysna je (v uvozovkach) ta leva.

Od: xy
Datum: 04.11.16 08:15

jen bych ráda věděla, neměla-li být nakreslena i neviditelná hrana - při pohledu zleva, kdy je rozdíl ve výškách schodů v horní části?

Od: krtek
Datum: 04.11.16 09:41

Možná ten patvar není tak hluboký, ale pro představu by ti to mělo stačit..stačí používat hlavu :)

btw..tloušťky a typy čar ( plná, čachrovaná..) jsem neřešil..

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.