Matematika mi nejde už tak tam bojuju o 4 a o

Od: Datum: 01.11.16 20:15 odpovědí: 10 změna: 02.11.16 10:01
Matematika mi nejde už tak bojuju o 4 a oni nám jako naschvál dají ,, přípravné hodiny" (jsem v 9tride) a tam nás nic nepřipraví je to spíš druhá dávka matematiky kde už jsem stihla nachytat dvě 5ky..
Takže v matice mam 5,5,4,5 a teď ještě přípravky kde mám 5,5..
Nevíte jak si matiku zlepšit?
I když dávám pozor mám pocit jako by to říkaly čínsky protože vůbec nevím o co jde..
Když mi to vysvětlujou kamosky tak to pochopím a pak při testu zase...5.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.16 20:19

Pochop to tedy od kámošek a doma si vem příklady z učebnice - nějaké sbírky, nebo si najdi příklady na internetu - jsou tam i řešené. Všechny je pochop, pak si je sama bez koukání na řešení vypočítej. Když jich z dané látky uděláš tak 50, dostaneš 1 v nejhorším 2 na 100 %. Co se teď učíte?

Ohodnoceno: 4x

Od: kk6
Datum: 01.11.16 20:27
Teď děláme geometrii kterou chápu takže se snažím nachytat nějaké známky..ale jinak učitel bere skoro každou hodinu něco jiného takže když se naučim jedno..tak oni berou uu další učivo
Datum: 01.11.16 20:30

Zkus se podívat sem . Na Youtube je spousta dobrých kanálů na učení, bývá to tam často srozumitelně vysvětleno.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.11.16 20:32

Budeš muset počítat každý den...

Ohodnoceno: 4x

Od: xy
Datum: 01.11.16 20:52

je třeba počítat příklady každý den. Jen ten početní dril ti dá jistotu. Mezi " pochopila jsem to, když to počítal někdo jiný " a " spočítám to sama ", ještě navíc pod tlakem v testu, je obrovský rozdíl u většiny lidí. Lidi to neradi slyší, a často na takové rady odpovídají, že " matematika, to není žádný dril, tu stačí pochopit .." možná pár nadaným jedincům ano, ale většině to na dobrý vlastní výkon nestačí ani náhodou. Proto taky ty přípravné hodiny.

Datum: 01.11.16 20:38

Máš pravdu, ty přípravné hodiny jsou naschvál. Naschvál, aby se co největší počet žáků bez problémů zvládl připravit na přijímací řízení na střední školy.

Zkus změnit přístup k matematice. Místo "hodin naschvál" v nich můžeš vidět šanci k procvičení a pochopení toho, co nestíháš v běžných hodinách.

Také jsme před lety měli přípravu k přijímačkám. V druhém pololetí jednu hodinu týdně. Přijímačky z matematiky nezvládnul jenom jeden...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.11.16 20:51
Ani taky jsem si myslela že nám tam pomůžou..ale na matiku nás má jiný učitel než na ty přípravky a každý používá jiný styl..a když počítám podle jednoho učitele tak mi to zkritizuje ten druhý a naopak..
A taky s každým probírame jiné učivo..a začne se to ryhle plést
Datum: 01.11.16 21:00

V čem přesně se učitelé nemohou shodnout? Zápis konstrukce, výsledku nerovnic? Na té přípravce probírate ÚPLNĚ NOVOU JINOU LÁTKU nebo opakujete?

doplněno 01.11.16 21:08:

Na vysvětlení látky z matematiky se zeptejte po nebo před přípravkou nebo učitele, kterého máte na matematiku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.16 21:03
No prostě v matice jsme popredu a vynechali jsme nějaké věci a v přípravách jsme zase pozadu a nechce nám vysvetlit to co právě probírame v matice
Datum: 02.11.16 10:01

Ta přípravka vám má pomoci s přípravou na přijímačky, nemá vysvětlovat, co jste nepochopili v hodinách matematiky. Pokud nestíháte v běžných hodinách, je potřeba to řešit tam.

U tebe to vypadá, že ti chybí základy → ty nedohoníš ve škole ani s kamarádkami. Odhaduji, že budeš potřebovat doučování, kde se vrátíš k základům. Až porozumíš jim, můžeš pokračovat dál.

V matematice se učivo "nabaluje" na to, co máš znát z dřívějších ročníků. Jakmile tam něco chybí, nemáš nač navázat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.