Jak vysoko je slunce?

Od: Datum: 31.10.16 14:48 odpovědí: 7 změna: 02.11.16 13:27

Zdravím,

mám na chalupě solární panel na větrání, před měsícem na něj šlo slunce, ale dnes ne. Kdy se zase mohu těšit, že se slunce zvedne? Bude to až od jara?

Díky Honza

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 31.10.16 15:01

Slunce, které svítilo s pozice před měsícem na panel, Vám bude takto svítit, jak píšete, až na jaře . To jest koncem března.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.10.16 15:55

To lze jednoduše odhadnout. O kolik dní před zimním slunovratem (21. prosince) naposledy slunce na panel svítilo, o tolik dní po tomto slunovratu začne na panel zase svítit.

doplněno 01.11.16 13:05:

Jak nepotěšili? Tenhle vesmírný zákon už platí miliardy let a na rozdíl od našich pozemských zákonů se na něj dá na 100% spolehnout. Udivuje mě, že jste si každoročního opakování tohoto jevu v přírodě ještě nevšiml *sok*.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.11.16 11:47

No díky za radu, ale za celý život mne nenapadlo-a taky nevím proč-sledovat kam jde slunce v říjnu a kam v lednu. Taky jsem to nepotřeboval.

Slibuji,že se polepším. Honza.

Datum: 02.11.16 13:27

jejky. Tak to my pozorujeme i s dětmi. Na podzim, když začne být sluníčko tak nízko na obloze, že nám začne nakukovat oknem do bytu je nám smutno, že léto je už pryč. No a na jaře, když je zase každým dnem výš a výš, až nakonec do okna nesvítí, tak víme, že je zima v čudu :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.11.16 00:52
Doba západu slunce není ovšem symetrická vzhledem ke slunovratu, ale je lehce posunuta doprostřed prosince. Takže západ slunce v polovina října přibližně odpovídá západu v polovině února apod.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.11.16 11:23

Díky všem,i když jste mě nepotěšili.

Honza

Od: jarina
Datum: 01.11.16 14:19

nejdřív je potřeb vyloučit efekty mraku a efekt křoví/stromů a jiného pozemního obejektu

úroveň slunce je zde: http://suncalc.net/#/50.083,14.467,12/2016.11.01/10:38

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.