Grafická škola nebo zdravotní?

Od: Datum: 21.10.16 21:44 odpovědí: 4 změna: 22.10.16 00:29
avatar

Dobrý den,

Chtěla bych se hlásit na Grafickou školu v Brně a na Zdravotní školu Evangelické akademie v Brně.

Netuším, kam bych se hodila více. Moc mi nejde matematika, ale ráda pomáhám lidem a od mala sním být zdravotní sestrou, ale umím dobře s PC a baví mě navrhovat různé věci a mám smysl pro estetičnost. Kterou školu bych měla zvolit? Budu mít pak nějakou šanci najít práci na tu danou školu? Děkuji, Natálie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 21.10.16 22:17
avatar

Jako grafička bych radila zdravotní školu, grafiku se můžeš učit sama souběžně jako koníček, zlepšovat se, tvořit si portfolio ve volném čase, pokud tě to baví, inspirace a spousta materiálu pro seberůst v grafice je na netu, v knihách, ale zdravotní škola je něco, co se jen tak nenaučíš, vždy se to bude hodit a mít v tom vzdělání považuji za výhru :).. Proč neumět oboje a pak si jednoduše vybrat.. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.10.16 22:24
avatar

A myslíte, že bych to s mojí matematikou zvládala?

Datum: 22.10.16 00:06
avatar

Na zdravotních školách nebývá těžká matematika. Mnohem důležitější, než matematické schopnosti, je tam obratnost, zručnost, rychlost při práci apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 00:29

jako zdravotní sestra radím grafickou školu, když vás baví. na sestru se stejně studuje až na vysoké (nebo vyšší odborné) škole, a i když snad by od příštího roku mělo dojít k přejmenování středoškolského zdravotnického asistenta na praktickou sestru, pořád to nebude "plnohodnotná" sestra, ale asistentka - sestra pod všeobecnou (dříve zdravotní) sestrou. ke studiu na sestru na vysoké pak nepotřebujete předchozí zdravotnické vzdělání, maturita může být z jakékoli střední školy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.