Nejlepší učebnice na b1 španělština

Od: Datum: 21.10.16 11:36 odpovědí: 3 změna: 21.10.16 16:03
Pokud se v tomhle někdo pohybuje, tak jakou by jste mi poradili učebnici na španělštinu na B1 na DELE zkoušky pro samouku? Děkuju
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.16 15:20
avatar

I v tomto Vám poradím vycházet sama ze sebe. Každý má jiné vstupní znalosti a každému vyhovuje jiný přístup → každý může za nejlepší považovat tu učebnici, která vyhovuje jemu.

Já bych si prošla knihkupectví a prolistovala různé učebnice. Některá učebnice Vám bude vyhovovat tím, jiná oním. Nemusíte se vázat na jednu učebnici, ze zkušenosti bych spíše doporučila kombinaci.

Učebnici/e můžete doplnit materiály z internetu, ideálně ze španělského internetu; dobrou službu Vám udělá i celkový přehled gramatiky.

Doporučila bych si sehnat soukromého učitele, s nímž byste mohla čas od času konzultovat. Např. klíče k učebnicím pro samouky neobsahují všechny možné správné odpovědi. Pokud byste se řídila jenom klíčem, opravovala byste možná své správné odpovědi, protože byste neměla jinou možnost kontroly.


doplněno 21.10.16 15:31:

Ještě odkaz na modelové zkoušky a poslechy DELE


doplněno 21.10.16 16:52:

Marku, omlouvám se, přehlédla jsem nick a odpovídala Vám jako ženě/dívce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.10.16 15:30
avatar

Marku, já se v učebnicích nevyznám, španělštinu jsem se učila ve Španělsku. A když jsem se ještě učila z učebnic, tak mi ohromně vyhovovala Fiesta, nad kterou bude plno lidí ohrnovat nos. A učila jsem se z ní sama, jen ne na DELE.

Ale jsem lektorka jazyků, takže obecně o učebnicích můžu doporučit toto: Zásadně se liší učebnice pro samouky (jedinec bez učitele) a učebnice pro výuku v kurzu (zpravidla skupinka s učitelem). Měl byste si tedy vybrat tu, která je pro samouky dělaná, nebo se aspoň na běžnou učebnici nespoléhat ve všem - bude pro Vás problém např. sehnat poslechy, které nebývají přílohou učebnice pro studenty, ale bývají prodejné spolu s učebnicí pro učitele a tudíž stojí šílené peníze. Taky si myslím, že určité učebnice budou certifikované jako "vhodné pro přípravu k DELE" a tudíž můžete vybírat dle toho.

A stejně jako ivzez Vám pro úspěch u zkoušky poradím aspoň nějakou výuku s lektorem nebo alespoň konverzaci s takovým člověkem či pobyt ve španělsky mluvícím prostředí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.10.16 16:03
Moc oběma děkuji za rady/typy určitě na to mrknu a zkusím najít i někoho na konzultace :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.