Doučování od vyučujících u žáka s IVP ze ZD

Od: Datum: 18.10.16 22:18 odpovědí: 3 změna: 18.10.16 23:39

Dobrý den,

chtěla bych Vás požádat o informaci, zda nevíte, jestli má žák/student právo či nárok na doučování nebo nějaké dodatečné vysvětlování ve škole, když má ze zdravotních důvodů individuální plán? Jde o to, že dcera je na nové škole, kde prý moc do třídy dobře nezapadla, neboli se tam s nikým nekamarádí a jelikož často chybí, nejdou jí některé předměty dohánět samostatně. S některými jí doma dokážeme pomoci, či známe někoho v okolí, ale na některé odborné předměty bohužel. Navíc teď používali nějaké přístroje, které doma ani nemáme... Říkala jsem jí, ať za vyučujícími zajde a požádá je o to, ale je hodně ostýchavá a neví, co prý říct apod. Říkala jsem jí tedy, aby jim rovnou řekla, že jim za to klidně zaplatíme, ale zas nechci, aby to vypadalo, že je chce nějak podplácet nebo tak něco. Vím, že je to její povinnostsi vše individuálně sama dohánět, ale v tomto si nejsem jistá. Asi záleží na daném vyučujícím, ale nevíte, zda je to nějak dané, že jim s tím, když má IVP, mají ve svém volném čase pomáhat? Očekávám, že jí poví, aby jí pomohl někdo ze třídy, ale ona se nikoho nezeptá, jak jí znám.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 22:27
avatar

Pokud má dcera individuální plán tak ho musí plnit, úskalím individuálních plánů je nutnost aby žák stíhal a byl schopen ovládat učivo. Není věcí školy se v tomto angažovat.


doplněno 18.10.16 22:33:

učitelův volný čas je jeho volným časem a nemá povinnost jej trávit tímto způsobem, pokud by sám nechtěl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 22:30
avatar

Asi mluvíte o SŠ? Na ZŠ záleží na integraci, navýšení hodin je možné u integrovaných žáků a ani tam není vždy samozřejmostí, ale bývá zvykem u matematiky, češtiny, popř. cizího jazyka. Hodiny navíc jsou vždy jasně uvedeny v protokolu o integraci, takže to byste asi věděla. V tom případě se obávám, že nárok není, ale raději počkejte na někoho, kdo se v té oblasti (a nejlépe na SŠ) pohybuje více než já.

A co takhle dceru namotivovat, řeč s ní připravit a pak to nechat na ní? Jestli je na SŠ, měla by si zvykat, že o co si neřekne, to nedostane. Na slušném optání není nic špatného a upřímná prosba z její strany je nejlepší způsob, jak o podobnou laskavost požádat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 23:39
avatar

U nás (soukromá SŠ) mohli žáci využívat bezplatné konzultace. Každý vyučující si určil den a hodinu/y, žáci se museli přihlásit předem.

Na doučování nárok neměli. Podle mne by ani nebylo správné, aby žáky doučoval ten, kdo je měl předmět naučit. Mohlo by to vést k problémům.

V případě IVP bych to viděla na placené doučování někým jiným, než učiteli školy, kterou dcera navštěvuje.

Ale na případnou konzultaci se zeptejte – dcera by se na ni měla připravit, spíše si něco ověřit, doplnit, nepožadovat další výklad.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.