Hlasy u reproduktorů

Od: Datum: 18.10.16 20:47 odpovědí: 8 změna: 19.10.16 11:48

Mohl bych se zeptat, mám 2 repráky. Hovořím hlasitě do toho prvního,z druhého(který je od toho 1. asi 35m) je slyšet můj hlas. Jak je to možné?Je to tím, že membrána 1.repráku předává energii molekulám vzduchu, které pak tu energii přenáší do druhého repráku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.10.16 20:56

Dobrý den, zřejmě jde o nějaký pokus, protože normální člověk by to nedělal a použil by mikrofon . Není to pokus kelímek - nit - kelímek? To jsem dělal jako dítě. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.16 21:00

Elektrodynamický reproduktor může fungovat i jako mikrofon, tj. přeměňovat zvuk na elektrický signál, který druhý reprák přeměňuje zpátky na zvuk.

doplněno 18.10.16 21:05:

To, že jsou repráky spojené drátem, jsem jaksi považoval za samozřejmé :)

Datum: 18.10.16 21:04

Ale podle dotazu asi repráky nejsou spojeny vodiči, pouze vzdálené 35m od sebe...asi někdo zkouší trpělivost odpovídajících...nebo je někde v dotazu něco jiného?

@jabraka, @ra252 byli skoro rychlejší...

Datum: 18.10.16 21:03

kdysi za mlada jsem si s kamarádem vyrobil spojení pomocí dvou reproduktorů.Ale jsou nutné dva dráty mezi nimi.

JB

Datum: 18.10.16 21:04

No, hlavně ty repráky musí být propojené, což jaksi nepíšete.

Od: marena
Datum: 18.10.16 21:29

Jasně já idiot jsou propojeny drátem

Od: vernon
Datum: 18.10.16 21:38
Dynamický mikrofon a reproduktor mají podobný konstrukční princip. Zvuk rozechvívá membránu a její cívka, která se spolu s ní pohybuje v silném magnetickém poli, indukuje střídavý proud. Reproduktor pracuje recipročně...
Ovšem, pokud mluvíš do reproduktoru, generované napětí je velmi malé, pochybuji že by to bez zesilovače dokázalo rozhýbat membránu druhého reproduktoru.

Datum: 19.10.16 11:48

Na tomto principu fungovala i některá dorozumívací zařízení.Zkonstruovali jsme podobné u nás v nemocnici pro komunikaci pacientů se sesternou.Na stěnu pokojů jsme umístili reproduktor.Stačil malý zesilovač.Doplněno to bylo signálovým bzučákem .

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.