Učit zeměpis

Od: Datum: 17.10.16 14:16 odpovědí: 9 změna: 18.10.16 17:45

Jsem ve druháku na hotelové škole, studuju obor Cestovní ruch (s maturitou). Do budoucna bych ráda učila klidně na základní škole, a to zeměpis, třeba v kombinaci s Čj. Nevíte,jaká vysoká škola by se na tohle hodila? Všude vidím jenom učitel přírodopisu, tělocviku, ICT, ale zeměpis nikde... A o nějaké kartografii vůbec nechci slyšet :) Vzhledem k tomu, že moje manuální zručnost klesá k bodu mrazu, nechtěla bych např. rýsovat mapy a tak... Prostě říkat dětem, že hlavní město... je ... Poradíte mi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.16 15:04
avatar

Pedagogické fakulty zeměpis nenabízejí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 15:29
avatar

Na Ped. fakultě MU se normálně vyučuje pedagogické asistenství (Bc.) + učitelství (Mgr.) zeměpisu. Ale počítejte s tím, že ten zeměpis tam není zdaleka tam zábavný jako na ZŠ / SŠ. Já jsem zeměpis vždycky zbožňovala (hl. orientaci na mapě), ale když jsem viděla kamarádčiny zápisky z přednášek, byla jsem ráda, že jsem přemohla dřívější pokušení jít studovat tento obor. Nebavilo by mě to - připadalo mi, že to má snad blíže např. k fyzice. :-D


doplněno 17.10.16 15:42:

https://www.muni.cz/study/fields/4908 - informace o oboru

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.16 16:16
avatar

Víš co? Tak já dám test: bez googlení a dlouhého přemýšlení

Hlavní město
- Austrálie
- Izraele
- Kanady

:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 22:41
avatar
Tak zrovna hlavní města těchto států by měl znát každý aspoň trochu chytrý člověk a ne jen budoucí učitel zeměpisu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 23:14
avatar
Přesto většina lidí odpoví Sydney, Tel Aviv a Montreal :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 23:21
avatar

S tím Tel Avivem je to ale trochu problematická situace. Většina států na světě považuje za hl. město Izraele právě jeho, i když Izraelité sami ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 23:47
avatar
Tak rozhodně bych netvrdil, že většina a zrovna u Izraele by vám nikdo z mladší generace Tel Aviv jako hlavní město neřekl. To možná ti starší, kteří si ho tak ještě pamatují.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 18.10.16 17:45

Chtěl bych vidět člověka, který řekne Montreal. *nevi* Osobně bych si vsadil na Toronto jako nejčastější odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 17.10.16 22:29

Pedagogická fakulta nebo Přirodovědecká fakulta. Asi nejvíc variant aprobací nabízela PdF v Hradci Králové. Ale vše se mění, už to může být jinak. Přijímačky budou v rozsahu učiva na gymnáziu.Plus něco navíc, ať vykrystalizují ti dobří. Během studia bylo dost topografie. Různé typy projekcí, druhy map, měřítka, souřadnice,symboly, ale i podle mapy narýsovat profily tratí. Pak také politologie vč.moderních dějin a pak ekologie -biotopy, ekosystémy,..A bude sem patřit i planeta Země - vznik kontinentů, sféry, složení, horotvorné procesy, zemětřesení,denudace. Složení půdy, horniny, typy půd. Složení vzduchu. Hydrosféra, koloběh vody v přírodě. Mořské proudy. Meterologie. Vesmírná tělesa...Plácám jedno za druhým. Měla jsem doma studenta zeměpisu. To, že znáte hlavní města, řeky a nejvyšší hory, pouště, jezera..se považuje tak trochu za samozřejmost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.