V angličtině si připadám jako pitomec

Od: Datum: 16.10.16 15:59 odpovědí: 2 změna: 16.10.16 18:31

Vždycky mi šla angličtina, učitelé mě z ní chválili. Za měsíc skládám zkoušky FCE a připadám si jako totální idiot. Začal jsem dělat celkem fatální chyby, které by občas neudělal ani začátečník s angličtinou. Skoro vždycky když mě v angličtině vyvolá učitel, tak řeknu špatnou odpověď. Nebo když mám o něčem mluvit, tak úplně ztrácím niť a nenapadají mě slova, ale když si je pak hledám ve slovníku, znám je. Nedávno jsme psali sloh v semináři z angličtiny. Dostal jsem ho celý počmáraný červenou propiskou se slovy: Čekal jsem od vás víc. Spousta vět byla přepsaných na složitější obraty, na které bych si asi před půl rokem bez problému vzpomněl a použil je. Už mám strach angličtináři říkat, že za měsíc dělám zkoušky. Taky se vám stalo, že jste se v něčem rapidně nevědomky zhoršili? Máte radu, jak nasednout zpátky do sedla?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 18:25
avatar

A nemůže to být tím, že na sebe tlačíte? Jakmile se označíte nálepkou "jsem v tom dobrý", je každá chyba vidět. Vnímáte ji, vnímají ji ostatní (učitel, spolužáci) a to na Vás vyvíjí tlak, který může způsobit další chybování. Nepoužívání složitějších výrazů může být obranná reakce - používáte to, v čem si jste jistější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 18:31
avatar

Možná se moc učíte na ty zkoušky? Pokud ano, zkuste trochu zvolnit (popř. na nějakou dobu úplně přestat) a užívat lecitin - mozek by si měl odpočinout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.