Get better/are getting better

Od: Datum: 15.10.16 20:30 odpovědí: 3 změna: 15.10.16 22:12
Dobrý den,
je tu někdo, kdo by mi mohl poradit s angličtinou?
Bude správně "Some things get better with age" nebo "Some things are getting better with age"?
Má to být ve smyslu "čím starší, tím lepší", například víno. Ale překlad "The older the better" nechci, potřebuji tuto větu, jen si nejsem jist správným časem.
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 21:30
avatar

Mluvíte obecně o nějaké zkušenosti, která se děje, bude tam tedy přítomný čas prostý.

Pokud budete říkat, že se věci zlepšují (=teď, v této době), bude přítomný průběhový, který se používá u dějů, jež se vyvíjejí, což je i to zlepšování.

Nicméně ale mám výhradu k použití výrazu "get better". Znamená zlepšit se nebo uzdravit se, tzn. dostat se ze stavu, kdy je špatně. Což nemusí být v souladu s významem "zlepšit se" např. o tom víně. Pokud byste říkal, že se zlepšuje např. Vaše schopnost v něčem, tak klidně. Ale víno původně špatné není. Jen je v průběhu času lepší, ale na začátku špatné není. Bohužel neporadím, který výraz by seděl víc. "Improve" také není to pravé ořechové. "Mature" jako zrát?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 15.10.16 22:03

get better je správně.

"are getting better" bys mohla říct, když mluvíš o konkrétním zlepšení situace osoby, o které mluvíš (Koukám, že Mike si koupil novou pojízdnou sekačku na trávu a teď už nemusí běhat a tlačit tu svojí starou původní levnou. Jen se na té nové pohodlně vozí. I guess some things are getting better with age for him. He still drives his old car though.) Nebo "The older I get the slower I become. Some things are getting better with age though. For instance, I make more money than I used to when I was younger".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dhdh
Datum: 15.10.16 22:12

V tomhle případě se použije get better.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.