Neumím matiku

Od: Datum: 12.10.16 09:39 odpovědí: 5 změna: 13.10.16 11:35

Dobrý den matika mi dělá extrémní problémy vůbec neumím rovnice,vyjádřit nebo něco vytknout před závorkou nebo něco se součinem ani nevím jak se to správně jmenuje.Minulý rok jsem prolezl s odřenýma ušima,douč. nepomáhá vždycky nevím kde mi z toho hlava stojí.Moje známky tenhle rok jsou 5 5 5 5 5 5 do toho ještě řvou rodiče.Co mám dělat,může to být nějaká porucha?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.16 06:47

Jak šla rodičům ve škole matika? Třeba jsi podědil určité znalosti po rodičích. Mně vždycky říkávali: Uč se, uč se...A pak jsem jednou našla na půdě v zaprášeném kufru taťkova vysvědčení ze základky. A žádná sláva to nebyla.

Jinak by bylo lepší, kdybys denně probíral látku se spolužákem, kterému matika jde. Je to lepší, než když doučuje dospělý. Tam máš určitý odstup, on to třeba kloudně nevysvětlí, protože pro něj je to tak jasná a normální věc, že předpokládá, že to víš a nemá cenu o tom mluvit. A Ty nepochopíš souvislosti.

Spolužák Ti to vysvětlí určitě srozumitelněji, podle toho, jak to berete ve škole. A klidně třeba 3 x. Dokud to nepochopíš.

Nejdřív si musíš ujasnit to vytýkání, změnu znamének v závorce apod. Potom už Ti rovnice půjdou snáz. Chce to prostě od začátku, naučit se poučky, od toho nejjednoduššího a pomalu. Jakmile se prokoušeš těmi základy, určitě to bude lepší.

Nezapomeň ale, že matiku budeš potřebovat takřka všude. Pekař váží, truhlář měří, prodavač počítá...Dej se do toho, pololetí je ještě dost daleko, abys s tím něco udělal. Je dobře, že si svou chybu uvědomuješ a neházíš vinu na "pitomého učitele", jak to často bývá.

Ať se Ti podaří. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Od: ceskedrahy
Datum: 13.10.16 07:42
Já byl taky na matiku blb, ale mel jsem doučování a kvůli tomu mám maturitu. Zkus doučování!

Od: host
Datum: 13.10.16 09:25

Matematika je pochopitelná, když ji někdo dovede srozumitelně vysvětlit a postupně krůček za krůčkem od nejjedodušších příkladů naučit. Podívejte se třeba na články o učebnicích žáka Marka Lišky z gymnázia J.K.T v Hradci Králové, který napsal učebnice pro spolužáky, např

http://hradec.idnes.cz/studen…611_1939168_hradec-zpravy_kvi nebo http://www.eduin.cz/clanky/uc…atiky-sita-studentum-na-telo/

Od: ctenar
Datum: 13.10.16 11:20

Škola začala teprve před měsícem a ty máš už 6 koulí? To je nějak moc známek na tak krátkou dobu.

Matematika se během let nabaluje. Vychází z toho, co jsi se naučil dříve. Ty zřejmě nechápeš úplné základy, proto když se to snažíš doučit z prostředka, tak se v tom utápíš.

Musíš začít od úplného začátku, pochopit základy a na ně pak postupně nabalovat nové a nové věci tak, jak jste se učili v průběhu let.

Nemá smysl učit se rovnice, když ani nechápeš závorky.

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 13.10.16 11:35

Nejspíš porucha zvaná lenost. Nejspíš neumíš ani naprosté základy, proto na složitější věci nepomůže ani doučování. Musíš začít od základů a hlavně je pochopit, nestačí nazpaměť se naučit vzorce. Tj. potřebuješ doučování, ale ne učit se aktuální látku, ale začít úplně znova od základů. Samozřejmě aktuální látku se musíš učit taky, alespoň tak, abys prolezl za 4. A ve škole se neklepat že půjdeš k tabuli, ale zajít za matikářem a domluvit se s ním že se to chceš naučit, ať tě klidně často dusí před tabulí a jestli by byl ochotný doučovat...

Pak musíš makat a něco pro to dělat.

Porucha to na 99% neni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.