Ukončení sš

Od: Datum: 11.10.16 11:26 odpovědí: 1 změna: 11.10.16 14:36

Chtěla bych na rok přerušit střední školu ze zdravotních důvodů. Chtěla jsem zeptat co se bude dít potom co mi to škola dovolí,jestli budu muset chodit někam pracovat(je mi 16)nebo budu jenom doma?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.16 14:36
avatar

Sama studium přerušit nemůžeš, o přerušení budeš muset ředitele školy požádat společně se svými rodiči (se svým zákonným zastupcem).

Neumím si představit, jak bys chtěla zvládat zaměstnání, pokud ze zdravotních důvodů nezvládáš ani návštěvu školy. Nebudeš muset muset nikde pracovat.

V době přerušení studia podle mne nebudeš považována za nezaopatřené dítě připravující se soustavně na budoucí povolání, ale budeš osobou bez zdanitelných příjmů. Tzn., že by za tebe rodiče museli hradit zdravotní pojištění. To činí v letošním roce 1.337 Kč měsíčně, od ledna bude vyšší (protože se od ledna zvýší minimální mzda).

Ještě by byla možnost se zaregistrovat na úřadu práce jako uchazečka o zaměstnání (za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění stát). Obávám se ale, že pokud ze zdravotních důvodů nezvládáš návštěvu střední školy, mohla bys jen těžko zvládnout plnit povinnosti uchazečů o zaměstnání, hledat si aktivně zaměstnání, ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.