Obchodní akademie praxe?

Od: Datum: 09.10.16 12:20 odpovědí: 6 změna: 09.10.16 14:33

Dobrý den, studuji 3. ročník obchodní akademie a v dubnu máme praxe. Zatím nám učitelka řekla základní informace. Chci začít už teď, protože nechci skončit na praxi, která nemá s mým oborem nic společného. Píšu sem, protože bych byl rád kdybyste mi poradili, jakýb způsobem je nejlepší hledat. Upřímně si myslím, že ty praxe zas takový smysl nemají, hlavně když firmy vědí, že jsem tam víceméně ze školní povinnosti a že není jistý zda bych mohl být jejich budoucím zaměstnancem. Hledal jsem různě na internetu a nenašel jsem žádnou stránku, kde by byly nabídky praxí pro lidi v mém věku, tudíž je asi nejlepší namátkově kontaktovat místa kam bych chtěl jít. Viděl bych to na nějakou banku, snad to není moc naivní představa. Otázka je, myslíte, že tam mám poslat email? Nebo zajít přímo na centrálu? Mám jít sám nebo s rodičem? Také bych chtěl slyšet váš názor na praxe, protože podle mě pokud se nedostanu někam, kde je někdo opravdu ochoten pomoci, tak víceméně budu akorát někomu na krku, který má dost své práce dost a maximálně něco málo okoukám, ale moc mi to nedá :). Budu se snažit být sebedrzejší a zajímat se o vše možné, ale zda mi ten člověk bude ochoten pomoci již není v mých silách :). Ocením také každé info o kterým si myslíte, že by mi mohlo pomoci. Předem děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.16 12:56

Syn má také OA a dělá v bance. Určitě by Vám praxe tam, ale i kdekoliv jinde, prospěla a smysl každopádně má! Syna se zeptám, už si bohužel nepamatuji, jak to kdysi s praxí měl?

Jinak si asi vytipovat místa, nevím, odkud jste, ale klidně bych zkusila FÚ , banky, správu soc.zabezpečení, nebo katastr, prostě vše co máte v dosahu. Pošlete e-mail, s rodiči tam v žádném případě nechoďte.

Samozřejmě tu největší školu života Vám dá až potom zaměstnání, to žádná praxe nevyřeší. Přeji Vám, ať rychle najdete.:)

doplněno 09.10.16 13:30:

Takže syn byl na oční klinice Lexum, seděl s účetní v kanceláři a spíše sledoval, co ona dělala, něco málo mu nechala dělat. Škola dala studentům různé tipy, kde by mohli mít šanci uspět, pokud se přece jen někomu nepodařilo praxi sehnat, škola mu ji zařídila. Po skončení praxe musel vypracovat cca 8 stránkový elaborát, dostal prý za 3 :-D

doplněno 09.10.16 13:32:

Já nevím, ale syn by to nesnesl, abych šla s ním a ani já si nemyslím, že bych mu tím pomohla? Musíte být samostatný ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.10.16 13:28

Jsem z Prahy, takže všude vše blízko :) Bavil jsem se o tom s otcem a on právě říkal, že je lepší jít s ním, že prý to bude mít lepší závaznost nebo neco. Že prý to bude vypadat důvěryhodně když půjdu s ním. Říkal jsem mu, že půjdu sám, stejně ho nakonec nenechám jít semnou :D

Od: uska®
Datum: 09.10.16 13:51

Přišel by někdo na praxi s rodičem, tak by u mne nikdy neuspěl, nevzala bych jej. To pro mne znamená, že zájemce je nesamostatný, nesvéprávný mamánek.

OA = především účetnictví. Je úplně jedno v které kanceláři uděláte praxi, stejně nic neumíte (jako my všichni ve škole). Počítejte s tím, že budete zakládat tiskopisy, skartovat a senotamo něco malinkatého udělat samostatně. I to je třeba se naučit. Pokud si myslíte, že vás banka posadí za stůl a budete sjednávat produkty s klienty, tak to se mýlíte. Můžete akorát pracovníkovi koukat přes rameno.

Nebo umíte něco víc než vaši spolužáci? Máte co nabídnout zaměstnavateli, aby měl o vás v budoucnu zájem?

Datum: 09.10.16 14:02

Určitě nechoďte nikam na praxi s rodiči, to byste se moc dobře neuvedl... *stop* Divím se, že to tatínkovi není samotnému jasné - vždyť už jste skoro dospělý. Do zaměstnání vás také bude doprovázet? Já jsem rovněž na SŠ (jiný obor) chodívala na praxe po podnicích a zrovna samostatnost byla jednou z těch věcí, na které si dívali nejvíce.

Od: junkie
Datum: 09.10.16 14:33

Tak já jsem uz 2 roky ze školy a já byl na praxi v internetovém obchodě v kanclu, ale spiše ve skladě, tam bylo víc práce a aspon to utíkalo :D

Jinak preji hodně štěstí pri hledání práce po škole, já co by absolvent obchodky jsem zatim skončil ve skladě nebo za pokladnou. Je to hold spíše škola pro holky, prace do kanclu a tak. Aj na pracáku mi rikali, ze kluci to maj tezsi.

Datum: 09.10.16 14:33
Bud pis emaily, nebo chod osobne a sama. Banky, urady. Zkus vsechno. Nekde te vemou. Budou tridit papiry, psat emaily a takove kancelarske veci.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.