Problém s učitelkou

Od: Datum: 07.10.16 14:31 odpovědí: 17 změna: 08.10.16 17:05

Víte, je mi 13 let a chodím do 8.třídy a potřebuju poradit jak na přísnou učitelku. Nevím čím začnu, ale začnu asi tímhle Moje paní učitelka z češtiny je hodně přísná a skoro zlá, je už v důchodě a je stará a ona nás nevím na kolik měsíců, ale supluje nás. Mám totiž problém s tím že je přísná a zlá. Víte co dělá? pokaždé když se chceme napít tak ona řekne že pít v hodinách nesmíme a přitom my máme od všech učitelů i od ředitelky povoleno pít, ale ona si to totiž usmyslela sama že pít nebudeme. A když někdo pil tak mu pití zabavila. Potom ještě třeba nás vůbec nepouští na záchod a to taky máme povoleno, protože musíme mít potvrzení. Já nechápu proč by někdo měl mít potvrzení? každý má snad chodit když se mu chce a ne jak si usmyslí ona. A jednou bylo spolužákovi špatně a ona ho na ten záchod pustit nechtěla. Navíc mi tak na ten záchod často nechodíme. Potom když si třeba chceme něco půjčit nebo si navzájem něco půjčujeme, tak ona nám vždycky dá poznámku a úplně bezdůvodně. Bezdůvodně nám dává poznámky. Dále když se bavíme, tak ona nám vždycky natahuje přestávku a my někdy kvůli ní přijdeme pozdě. My se sice bavíme, ale aby nám natahovala přestávku tak to je šikana, ona si totiž myslí že nás v té třídě nechá 100 let a někdy nám vyhrožuje že nás nechá po škole. Potom když píšeme zápis do sešitu, tak to vždycky rychle posune dál a někdo je pomalý a nemá to a ještě řekne že to budeme dopisovat o přestávce. A někdy když říkáme ná ní svoje názory, aby nám dala pokoj tak nám řekne: takhle si nadávej do svoji mámy a tím pádem nám naráží a nadává nám do mámy. Ta učitelka je fakt hrozná. Ale jako chápete, co si má ale žák po tom o ní myslet? no určitě nic dobrého kvůli blbostem. Jako další třeba píšeme písemky a ona to nikdy neřekne dopředu, jestli ano. A když někdo říkal že tu nebyl a že byl nemocný, tak ona se s ním hádá. A potom když bylo horko, tak nám zavírala okna protože si myslela že jsme zlobivý a my nejsme a ona z toho měla ještě dobrý pocit. Ona nás tam asi nechá chcípnout v té třídě. Je prostě zlá a přísná a je jako učitelka ze šedesátých let za komunismu a to byly tenkrát ještě školy horší. Ona ta učitelka si myslí asi o sobě že je frajerka. Navíc si ty pravidla vymyslela sama. Chci se tedy zeptat, jak na takovou učitelku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.16 14:43

No chlapče...

Než začnete "rovnat" učitelku, tak vemte v potaz, že v 8. třídě se (alespoň za nás co už trochu pamatujeme) nikdy pít během hodiny nesmělo...a není k tomu ani žádný důvod. To stejné platí o chození na WC.

Jediný důvod, kdy bych to byl schopen jako učitel tolerovat je ten, že by k tomu byl nějaký pádný důvod (nemoc a potvrzení od lékaře). Velmi ale pochybuji, že ve vaší třídě jsou všichni natolik nemocní, že nevydrží 1h bez pití...a bez WC.

Písemku Vám snad nikdo dopředu "hlásit" nemusí..pochybuji že by na to Ministerstvo školství vydalo nějaký předpis.

Ostatní drobnosti patrně již vychází z vašeho chování...

A při vší úctě..., spíše bude asi chyba na jiné straně katedry než na té, kde sedí učitelka.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 07.10.16 14:48

Myslím si, že pokud by to mělo být podle tebe jak píšeš ,byl by to pěkný holubník.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.10.16 14:53
Já byl v šedesátých letech už na střední, a na učitelky ze ZŠ vzpomínám rád.
Jen my jsme nebyli takoví rozmazlení hajzlíci jako jsou některé dnešní děti.
Přál bych ti učitele s rákoskou... i takové jsme měli. Spravedlivý, ale dûsledný... au,au
Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.10.16 14:56

Blá, blá, blá ať žijí soudružky učitelky a s nimi Igor Hnízdo. I prvňáci se učí, že jí a pije se o přestávce a v té době se chodí čůrat. Učite se snad pravidelně, proč by vám měl někdo oznamovat, že se píše test? Nemocný, pokud není na umření jistě má spolužáky nebo internet a určitě ví, co má dohánět. Učební pomůcky má každý své, nemáte si co v hodině vypůjčovat a pokud nemá je to jeho problém a poznámka za nesplnění povinností. Má pravdu, ječte si doma na maminku pokud vás nechá, řekněte rodičům co máte za problém a pokud jsou jen trochu rozumní, dostanete pár facek vy chudáčku ukřivděnej.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.10.16 15:46

Naprosto učitelku chápu, proč by někdo zdravý neměl vydržet 45 minut bez pití a potřeby jít na VC. Také nechápu, co by mělo být špatného an tom, že nesdělí, že se bude psát písemka, ta je od toho aby prověřila znalosti a je úplně jedno kdy a jak bude, znalosti buď jsou nebo ne. Žák má mít svoje potřebné pomůcky na vyučování, to je základ, tak chápu, že se vyučujícímu nelíbí jejich půjčování. Při hodině probíhá vyučování a nikoliv volná zábava tak i sankci za bavení se chápu. Tak kde je vlastně problém, když učitele chce jen to, co by mělo být samozřejmostí.

Od: mcfight
Datum: 07.10.16 17:55

Fůra textu., ale ve všem má pravdu učitelka až na tu nevolnost. Tam se samozřejmě žák učitele může sotva doprošovat, aby směl na WC. Také si hochu sotva dovedeš představit, jak náročné je, ukočírovat 30 individualit v 8. třídě. Pokud se Ti to někdy podaří, zkusit si to., tak si na svůj dnešní dotaz vzpomeň a dej si na mě panáka.

Od: xy
Datum: 07.10.16 18:02

Koukám, že jsou dnes v osmé třídě jako pětiletí ...jak na takovou učitelku? Vrať se do mateřské školky

Od: cgjd
Datum: 07.10.16 18:04

To je nějaký vtip? Nebo vám vadí, že se musíte o hodině věnovat učení? Jste snad mimina, abyste nevydrželi 45 minut bez čůrání?

Od: jmlc®
Datum: 07.10.16 18:05

Napíšu úplně ten nejlepší způsob, jak ji naštvete - celá třída! Ono s domluvou ve třídě to bude asi blbé, ale můžeš začít sám. Čti tuto radu velmi pozorně a pamatuj si ji!

Buď vždy slušný, aktivní, uč se nad rámec povinností, uč se látku dopředu - měj veškeré písemky za 1* a zkoušení za "vynikající" - tím tu učitelku naštveš tak strašně, že se bude chtít zbláznit.. A čím víc spolužáků se takto domluví, tím větší bude šance, že to sama nevydrží.

Ohodnoceno: 6x

Od: karlosvavrik
Datum: 08.10.16 00:07

Bylo to ještě za totáče v hodině fyziky, také 8. třída. Měli jsme mladého kantora a tak jsme zkoušeli, kolik vydrží. Bavili jsme se při výkladu a jemu se to pochopitelně nelíbilo. Tak mě hned vyzkoušel, ale já všechno věděl, přestože jsem nebyl premiant třídy. Musel mi dát jedničku, ať chtěl nebo nechtěl, přestože se mu to nezamlouvalo.

Od: krtek
Datum: 07.10.16 18:28

bože to je zas případ *smich* ...všechno co mělo být řečeno tu snad bylo...jste jen banda rozmazlených dětí, která se snaží všem namluvit, že na všechno máte právo a vše můžete, protože ona je tu ta demokracie...prd...povinosti a přísnej režim na vás!,,tenhle článek mě jen utvrzuje v tom, že všechno co je po roce 90 jde od 10 k 5...

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 07.10.16 20:43

Myslím si, že tazatel Patrik si dělá legraci a tím víc se baví odpověďmi. NEVĚŘÍM, že v osmé třídě v dnešní době mohou být takový blbci, kteří se diví pravidlům z mateřské školky.

doplněno 08.10.16 12:31:

lesi - hm, to je smutné, že to může být pravdivý dotaz. Nemám děti již ve škole, asi bych dítko roztrhla vejmůj, kdyby takto smýšlelo a napsalo takový dotaz. V tomto případě vidím pochybení rodičů.

Datum: 07.10.16 23:29

Také mám ten náhled: "Dále když se bavíme, tak ona nám vždycky natahuje přestávku a my někdy kvůli ní přijdeme pozdě. My se sice bavíme, ale aby nám natahovala přestávku tak to je šikana, ona si totiž myslí že nás v té třídě nechá 100 let a někdy nám vyhrožuje že nás nechá po škole." *smich*

Datum: 08.10.16 00:03

usko, máte děti ve škole? já ano a mám obavy, že tazatel si legraci vůbec dělat nemusí. pití při hodinách je běžné, z toho vyplývá i courání na záchod. ano, ti drsnější učitelé to zatrhli, ale nikdy to nebylo automaticky, vždycky to nejdřív dlouze řešili na třídních schůzkách, že takhle už to ale opravu dál nejde, že děti toho zneužívají a v hodině se nedá učit, protože furt se někdo někde courá. ano, mluvím o druhém stupni *zed* testy jsou taky hlášené předem - ale když tak nad tím přemýšlím, to bývalo i před mnoha lety za nás. nečekané testy jsme mívali jenom coby formu kolektivního trestu.

Od: mcfight
Datum: 08.10.16 11:05

Ten dotaz je na dobrých 90% pravdivý. Vítejte v roku 2016 a bude hůř.

doplněno 08.10.16 11:25:

Hrajeme si na Amíky, tak se tomu začínáme blížit (teda až na ty peníze v kapse). Ušikanování učitelky k smrti už máme "zdárně" za sebou..hlavní věc, že pí ministryně Valachová má prioritu přidávání platů ve školství :D Jsem zvedav, kam až to ten náš cirkus ve školství dotáhne. Udivuje mě, že náš národ stále trpí jakoby komplexem méněcennosti a musí do našeho dříve funkčního systému zatahovat nefunkční přivandrovalecké nápady. Například rušení nebo omezování kapacit praktických škol nebo že dětský individualismus je třeba podporovat i za cenu vy... se na hlavu pedagogovu. Jako kdybychom neměli své vzory, jakým byl Komenský.

Datum: 08.10.16 13:03

Uško, bohužel, pochybení rodičů to už asi ani není, chová se takto velká většina dětí. To už je problém společnosti. I ti menší už na mě občas i vyjukaně koukali, co jako mám proti tomu, že si povídají. Pití jsem vždycky řešila tak, že občasné jednorázové napití je možné, ale lahev je v tašce nebo na zemi (ne na stole) a nebudou nekonečně ucumlávat jak miminka, přes tohle jsem to většinou ukočírovala. Když mi v jedné třídě děcka začaly hromadně odcházet na záchod - jako že jeden přišel, druhý odešel, prostě fakt 45 minut byl někdo na záchodě - tak jsem to řešila asi neférově, ale zabralo to. Byl tam kluk, jehož otec se domáhal, aby mohl chodit na záchod, že prý má problémy. Od lékaře odmítal něco donést. Jednou, když jsem klukovi záchod dovolila (třídě ne), ptali se, proč on může. Tak jsem naoko korektně řekla, on má nějaké zdravotní problémy, potřebuje to. Třída se klukovi asi vysmála, protože on sám a ani nikdo jiný už na záchod nikdy nechtěli. Bohužel mám poslední dobou pocit, že pokud se učitelé budou chovat férově, tak to proti žákům, kteří se neférově chovají, nevyhrajou. Když mi holka během hodiny četla Bravíčko - zcela otevřeně si ho rozložila na stole jako výzvu "a co ty na to, účo" - tak jsem jí ho vzala ("to nemůžete!"), roztrhala ho a hodila do koše. Kdyby přišli rodiče, mám průser, majetek žáka. Ale občas je třeba ukázat sílu.

Od: krtek
Datum: 08.10.16 17:05

mě spíš dneska udivuje, že školy sice mají své školní řády, které se na začátku roku musí odvykládat studentům...ale když dojde na lámání chleba...tak se nikdo na tento řád neodkáže a od**re to učitelka..netvrdím, že jsem byl vzorný student...ale cokoliv jsem dělal bylo v rámci nějakých mezí...spíš to byly jen nějaké ftípky nebo něco na pobavení..třeba bych si nedovolil tykat učitelce nebo ji dokonce nadavat..a k tomu časopisu..jo, proč ne...čti si..ale musíš počítat s tím, že se může stát to co jste tu popsala..majetek nemajetek...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.