Množiny, vennovy diagramy

Od: Datum: 02.10.16 17:32 odpovědí: 3 změna: 02.10.16 18:11

Zdravím,

chci se zeptat, jak se postupuje, pokud A={1, 2,b,c,6,z} a B={5,6,b,c}, pokud to máme vyřešit pomocí vennových diagramu.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.10.16 18:04
avatar

A co jako konkrétně na tom chcete řešit? Napsal jste dvě konečné množiny, zadané výštem prvků. ale nespojil jste je s žádnou úlohou.

Vennuv diagram se uýívá ke znázornění nějaké množiny tak, že nakreslíte uzavřenou křivku ("šišoidu"). jejíž včechny vnitřní body jsou body tá množiny a body vně naopak do množiny nepatří. Takže byste si asi nakreslil šest bodů, označil byste je a,b,c, 2, 5, 6 a tvářil se, že ostatní body na tom papíře prostě neexistují. No a bak byste třeba červenou tužkou nakreslil uzavřenou (neprotínající se) křivku kolem bodů 1.2,6 b. c. z (tedy vlastně kolem celého univerza). a modrou tužkou byste obsloužil podobně body 5, 6, b. c (tak, abyste se vyhnul zbylám bodům univerza tedy dával pozor, aby zůstaly vně modré čičoidy. Ale jak postupovat dál, to záleží na tom, čeho chcete dosáhnout.

Patrně byste se snažil, z estetických důvodů, vyznačit ty body tak, abyste modrou křivku nenutil k přílič divokým smyčkám, ono na "topografii" celého obrázku z podstaty věci nezáleží..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sssss
Datum: 02.10.16 18:08

Napřiklad, kdybychom měli udělat prunik nebo sjednocení, tak... prostě nevim, jak postupovat...

Datum: 02.10.16 18:11
avatar

No po nakreslení těch diagramů stejně jako vždy. Průnik by byl modře ohraničená množina, sjednocení červeně atd. Jinak při tvorbě tech diagramů bych asi je nakreslil tak, abou modrá oblast byla uvnitř červené; zde to je možné a bude to názornější,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.