Příjmutí do základní školy

Od: Datum: 30.09.16 13:12 odpovědí: 8 změna: 30.09.16 18:11

Dobrý den. Můj syn má od malička zdravotní potíže, tj. nevolnost v jakémkoliv dopravním prostředku. problém je v tom že jsme se odstěhovali za Prahu a v nejbližší škole od domova nam nechtějí syna vzít. Vozíme syna do prahy, což je pro nej jak zdravotní tak psychycká zátěž. Prosím poradte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.16 13:18
avatar

Synovo trvalé bydliště Vám zaručuje přijetí do školy, do níž toto bydliště spadá. Tam se ptejte a naléhejte, máte na to ze zákona právo. Pokud to nepůjde, běžte na krajský úřad, u nás to - dle mých kolegyň - docela funguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zdenekpaces
Datum: 30.09.16 14:11

Potíž je v tom že spádová škola je vzdálena 8km což je stále daleko. bližší škola je jen 3 km.

Datum: 30.09.16 16:57
avatar

Tak to je mi líto, ale v té bližší škole nemají povinnost Vás vzít. Jak jste to zkoušeli? Jestli jste zatím podávali formální žádost, tak bych zkusila ředitelce/ovi vysvětlit, jak se věci mají a obyčejně poprosit. Ale jestli mají plno či dost dětí, tak Vám stejně nevyhoví. Můžete se ale u nich nechat zapsat v "pořadníku" a oni se na Vás obrátí, pokud jim z té třídy nějaké dítě vypadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 30.09.16 14:21
avatar
Píšete,že má nevolnosti v jakémkoliv dopravním prostředku.
Když jedete autem,je mu také špatně?
Zvrací,či má mdloby?
---
Být Vámi,zaměřila bych se v prvé řadě na jeho zdr.problémy a ihned je začala řešit s lékaři.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 14:43
avatar

Jen tak bych se zeptal? Jak řešíte zdravotní potíže, to by mělo být primární zaměření. A jaký je rozdíl mezi 3Km a 8 km, na obojí je potřeba dopravního prostředku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 16:38
avatar

Přijmout ho do spádové školy musí, vše ostatní musíte řešit s psychologem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 17:13

Pokud mají ve škole plno, tak syna vzít skutečně nemusí.. Dokonce by měli potíže, kdyby nedodrželi limity z nejvyššího počtu dětí, ale i hygienické. Ale nevzdala bych to a ředitele požádala aby vám vyhověl v případě uvolnění místa. Třeba se někdo odstěhuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.16 18:11

Dobrý den,

být Vámi, bych se nejprve zaměřil zejména na synovy zdravotní potíže. Nevolnost, pocity na zvracení lze dobře řešit podáním léků/doplňků, které můžete sehnat běžně i bez jakéhokoli předpisu. Myslím, že docela známým, stále snad vyrábějícím je Kinedryl. Děti ho mohou užívat také, ještě si pamatuju, že se podávalo asi čtvrt tablety nebo půl, ale to není problém zjistit z příbalové informace. Z vlastní zkušenosti musím říct, že to opravdu pomáhá. Nemusí sice úplně hned a vždy, ale tento problém to řeší vcelku obstojně. Určitě existují i jiné léky/doplňky na podobném principu. Kromě toho se zkuste poradit o dalších možnostech řešení s dětskou lékařkou, ke které syn chodí.

http://www.kinedryl.cz/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.