Diskriminant kvadratické rovnice

Od: Datum: 29.09.16 18:53 odpovědí: 4 změna: 30.09.16 17:12

Dobrý den, nevíte, jak mám postupovat u tohoto příkladu? "Určete,pro které hodnoty má uvedená rovnice jeden reálná dvojnásobný kořen: 3c(x-2)+4x=2(x^2+1). Výsledek znám. Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.16 20:05

Jak je to obecně? Podmínka je, aby diskriminant byl roven – teď si nějak nemohu vzpomenout, čemu, ale to budete vědět, ne? Tak začněte tím, že ho spočtete, a nenechte se zmást tím, že rovnice není v základním tvaru, do toho ji snadno upravíte.

(Ji a na okraj, v zadání vám něco vypadlo,, mělo by specifikovat, čeho hodnoty vás zajímají,.)

Ohodnoceno: 2x

Od: kakat
Datum: 29.09.16 20:47

Omlouvám se, celý zadání zde - Určete, pro které hodnoty reálného čísla c má uvedená rovnice jeden reálný dvojnásobný kořen.

Vůbec jsem Vás nepochopil. :(

Výsledek má být - c1 = 0, c2 = 8/3

Datum: 30.09.16 09:37

Tak znovu a návodně:

1. Upravíme rovnici do standardní pudoby Ax² + Bx + C (to velké C je samozřejmě něco jiného než malé c, které máte hledat)-

2. Spočteme determinant D = B² −4AB.

3. Řešíme rovnici D = 0 (jako rovnici pro malé c).

Již je to jasnější? pokun ne, napište. co jasné není.

Ohodnoceno: 2x

Od: uztovim
Datum: 30.09.16 17:12

Ano, děkuji, už mi to vyšlo. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.