Vš nebo voš

Od: Datum: 27.09.16 13:00 odpovědí: 4 změna: 27.09.16 16:17

Ahoj nevíte náhodou někdo o nějaké VŠ či VOŠ kde by mě ještě teď vzali? Bohužel se mi aktuálně změnila finanční situace, tudíž škola kam jsem chtěla jít pada. - prosím pouze státní zřízení. Děkuji všem předem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honza7
Datum: 27.09.16 13:51

Ujasněte si pojmy Stání x Veřejná. Státní vysoké školy jsou jen dvě - Policejní vysoká škola (Policejní akademie ČR) a Vojenská vysoká škola (Univerzita obrany). Tam předpokládám nechcete (stejně by Vás tam už teď ani nevzali). Na veřejné VŠ, kde se neplatí školné je obvykle velká tlačenka a podávají se na ní přihlášky do konce února, dělají se přijímačky a pak se vybírají vhodní uchazeči. Snad nečekáte, že Vás koncem září, někdo vezme na veřejnou VŠ do probíhajícího akademického roku. Na to rovnou zapomeňte. VOŠ začaly školní rok dřív než VŠ, už začátkem září, čili tam máte měsíc skluz. Tam už Vás taky nikdo nevezme. A pokud ano, tak jedině přestup z VŠ a to ještě příbuzného oboru. A stejně se tam platí nějaké školné, jak na soukromých, tak na veřejných VOŠ. Vaše situace je tedy slečno taková, že buď se Vám bude muset výrazně zlepšit finanční situace a můžete jít na soukromou VŠ, kde ale stejně berou přihlášky jen do konce září, čili i tato možnost už Vám za pár dní zmizí, nebo máte tento rok smůlu a budete muset jít pracovat a můžete zkusit podat přihlášku až na další akademický rok. Popřípadě abyste neztratila tolik času, můžete jít nyní do práce, něco si vydělat a některé soukromé VŠ umožňují začít studovat 1. semestr už od února, místo klasického začátku až v říjnu dalšího roku, ale točíme se zase v kruhu, jelikož tam je potřeba školné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: elless
Datum: 27.09.16 14:05

dobrá odpověd, o něčem bych věděla a jaký to má být zaměření a kde?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: xy
Datum: 27.09.16 14:33

známou právě teď vzali na VŚ v Pardubicích, odmaturovala na podzim. Stačilo mít maturitní vysvědčení. dnes právě sedí na první přednášce

obor Hodnocení a analýza potravin

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza7
Datum: 27.09.16 16:17

Jasně, tak pak je ještě poslední možnost, jak píše xy, že veřejné VŠ, kde je nízká poptávka po studiu, typicky jsou to technické obory (kde je ovšem velmi náročné studium, proto se tam hlásí málo lidí) jsou schopni Vás vzít možná ještě i teď. Když vezmou v září i někoho kdo maturuje až na podzim... Dřív to tak dělalo i ČVUT a i jiní, ale je to čistě jen z důvodu, aby dostali co nejvíce na dotacích od státu, které dostávají na zapsaného studenta na celý rok, i když ten rok třeba ani nedokončíte. Jak vysoká nebo spíš nízká je pravděpodobnost na takových oborech dostudovat, to už je věc druhá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.