Na vejšce se mi nelíbí

Od: Datum: 26.09.16 21:45 odpovědí: 8 změna: 11.10.16 14:07

Ahoj, stala se mi taková nepříjemná věc. Dnes jsem nastoupila na VŠ a nejsem moc nadšená. Předtím jsem se těšila, ale od maturity uběhlo několik měsíců a můj mozek se úplně vypnul. Navíc jsem si vybrala obor, který se velmi liší od oboru na střední škole a vím, že to bude dřina.

Dnes jsem si vyslechla všechny požadavky, jako je sbírání bodů za aktivitu v diskuzích a pěti minutové prezentace. Toho se děsím. Dva týdny zpátky jsem ještě byla na kurzu programování pro úplné začátečníky, protože s tím nemám žádné zkušenosti, ale ukázalo se, že to pro začátečníky nebylo. Počítače mě zajímají, ale zjistila jsem, že bych je raději studovala ve volném čase, kde o nic nejde. Teď tam nechci, hlavně se mi tam nechce dlouhé hodiny sedět zatímco profesoři budou chrlit informace, které ani nepoberu. Studovala jsem na obchodní akademii, kde naše hodina informatiky probíhala tak, že jsme se jen učili pracovat v Excelu nebo upravovali fotky v grafických programech. Nevím, co jsem si myslela, ale teď se můj přístup změnil.

Uvědomila jsem si, že to nechci. Vím, že je možná brzo na ukončení studia, ale už dřív jsem poznala, že jsem si vybrala špatně, ale už bylo pozdě. Nevím, co mám teď dělat. Nechci se vzdát studia, jen bych šla jinam. Co byste udělali vy? Napadlo mě nástavbové studium nebo další maturita.. šla bych na denní studium nebo dálkové, zatímco bych dělala nějakou práci nebo šla na brigádu. Co si o tom myslíte? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.16 21:54

Viz minulý tvůj dotaz. Máš v tom pěkný zmatek.

V zásadě máš na výběr buď ukončit studium a na nový rok začít studovat jinde, nebo jít pracovat. Žádná nástavba pro tebe neexistuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza7
Datum: 26.09.16 22:37

Informatika na VŠ fakt není o práci v Excelu a upravování fotek, nemá cenu říkat, že tohle jsi si měla zjistit dopředu, minimálně zajít na nějaký den otevřených dveří nebo se někoho zeptat, co to obnáší. Nástavbové studium je pro absolventy učňáku bez maturity, další maturita je pro tebe úplně k ničemu, na co? Zkus ještě teď nějakou soukromou VŠ, je to už hodně za 5 minut dvanáct, ale některé stále ještě berou jak do prezenčního, tak do kombinovaného studia. Většina škol ale bere přihlášky max. do konce září, čili to máš skoro konec termínu. Nevím na jaké jsi škole, ale když je to takhle na začátku, tak další možnost je si třeba ještě zažádat o přestup na jiný, pro tebe schůdnější obor v rámci školy, to by ti snad mohli možná povolit. Na přestup na úplně jinou veřejnou VŠ už je teď pozdě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.16 23:13
avatar
Informatika na vs a excel? To nee. Tam se programuje atd...
Mas moznost ukoncit studium , prestat chodit a pockat az tebe vyhodi.
Nebo jit makat , ci se valet na uradu prace. Nebo to zkusit a bojovat. Casem se do toho dostanes.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: malaver
Datum: 09.10.16 10:51

Když už si se na tu školu dostala, něco umět musíš, tak se tolik nepodceňuj. Ukončit studium a celý rok nic nedělat je blbost. Zkusíš to a uvidíš... Bude to životní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 15:54
avatar

Nejvíc mi tam vadí to slůvko: DNES.

Jak jsi mohla za pouhý jeden jediný den zjistit a uznat, že Ti to nepůjde? Že to dělat nechceš?

Jsi asi nějaká jasnozřivá. Pochopila bych třeba po měsíci, že se Ti tam nelíbí, ale dělat závěry po 1. dni je velice předčasné. Snaž se, zapojuj se, ono nebude všechno ntak přísné, jak jsi dnes slyšela. A uvidíš, že to půjde. Musíš se snažit, ale vzhledem k tomu, že jsi zvládla přijímačky, určitě blbka nebudeš.

Pokud ze školy odejdeš, za rok všechno zapomeneš a přijímačky na jinou školu po roce nicnedělání třeba ani nezvládneš. Také budeš mít povinnost někam nastoupit do práce. To, žes dělala přijímačky v návaznosti na maruritu, bylo to úplně nejlepší, co Tě mohlo potkat.. A ta šance už nikdy nebude.

Zůstaň tam, kde jsi, žádná kaše se nejí horká. Uvidíš, že si zvykneš, najdeš si kamarádky, učení budeš zvládat a prostě bude všechno fajn. Málokomu se líbilo někde v novém prostředí už 1. den, ať to byla škola, nebo zaměstnání. Ale chce to vytrvat. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 09.10.16 16:24

Na dost škol se dá dostat bez přijímaček , takže tím si student " nepotvrdí " sám pro sebe, že má na dané škole co pohledávat.

Ale první den to vždycky vypadá hůře - každý z vyučujících chrlí požadavky, podmínky, předpoklady, a takhle pohromadě to pak člověka může zastrašit. Ono potom v reálu se to vždy nějak rozloží, a většinou není tak hrozné, jak se na první pohled zdálo. Snažila bych se vytrvat, předčasně neodcházet, a během třeba prvního semestru budou dojmy mnohem reálnější.

Po případném roce v práci se mozek už trochu hůře zase přepíná do toho studijního zápřahu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 18:56
avatar

Zdravím. Mně to přije jednoduché. Pomyslete na své rodiče, kteří vás živí a starají se o vás, a pak si položte otázku: Jsem líná, hloupá, nebo neschopná? No a až si odpovíte, budete vědět přesně, co dělat. Ida

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidc
Datum: 11.10.16 14:07

Líbí se mi ty vaše odpovědi. Všechno není tak jasné pro mladého člověka.

Já VŠ ukončil jen díky tomu, že jsme nezvládal u matiky teorii a na tom jsem letěl ze zkoušky. Procházel jsem složitým obdobím (vztahy, kamarádi, škola, rodina, prostě všechno :D ) a tak jsem ukončil studium. Automaticky směr pracák a hledání práce přes internet, ale na tom nezáleží.

Záleží na jaké jsi škole a oboru, někde to programování nebude tak složité. Každopádně programování neni o ničem jiném, než se naučit používat základní příkazy (podmínky, funkce) a pomocí logiky dojít k nějakému řešení. Někdo na to má hlavu a dojde mu to, někdo prostě musí jít přes zkušenosti.

Nevím v jaké jsi situaci a kolik jsi toho zkusila, ale je teprve začátek semestru. Možná to nevzdávej a alespoň se pokus ty dva měsíce zamakat pokud o to studium stojíš.

Jinak hodně štěstí s rozhodováním, ale buď škola nebo práce, neseď na prdeli doma rodičům :)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.