Životní rozhodnutí - která škola?

Od: Datum: 21.09.16 19:53 odpovědí: 4 změna: 22.09.16 20:44

Zdravím, mám životní dilema. Jsem teď přihlášenej na dvou školách. Nedělám si dilema že bych tu školu dodělal, protože mám depky a chci pracovat sám na sebe nebo aspon nechci někomu dokazovat že něco umím nějakým papírem. To je vedlejší. Jsem teď na dvou školách, musím se rozhodnout ve které zustanu. Ani jeden z těch oboru mě nebaví.

Na jedné škole (ekonomka) je více učení, ale to prostředí a učitelé je tam takové rodinné. Děcka ok. Je to ale celkem zapadákov a je tam špatný spojení.

Ta druhá škola (zdravka) - spojení výborný, učitelé jsou tam hodně přísní, děcka smažky a zustal bych tam kvůli jedné slečně kterou mám fakt rád, bavíme se spolu furt a zlepší mi náladu, sedíme spolu v lavici.

Jo, fakt dilema. Podle oboru bych se ani moc nerozhodoval. Čekám až mi bude 18 a pak se na to vyprdnu. Ekonomka zní slibně ale stejně by ze mě byl podělanej bankéř za přepážkou. Takže si člověk nevybere. Díky za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.16 20:43
avatar

I člověk, který "dělá sám na sebe" by měl něco znát a umět, aby nebyl ve všem odkázán na jiné. Já bych v této situaci volila spíše tu ekonomku. Rozumět (trochu) účetnictví a ekonomice se hodí každému podnikateli.

Nebo přestoupit na další školu → na školu v oboru, v kterém chceš podnikat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 21.09.16 22:14

I se základním vzděláním (víc mít nebudeš) se dá podnikat, ale žádná sláva. Nevím jaký obor na podnikání máš v plánu, ale pouze máš na výběr z volné živnosti. Doplň si vzdělání, každý tvůj obchodní partner bude na tom lépe než ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 21.09.16 23:45

Uvažuj prakticky a vydrž na ekonomce. Budeš-li jednou podnikat, tak ti to usnadní život. S holčinou můžeš byt v kontaktu.Všude je něco. Žádná škola není ideální.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.09.16 20:44

Ahoj, nečekej, až Ti bude osmnáct let, to bys zbytečně ztratil několik let. Buď se rozhodni teď, na jedné z těch škol zůstaň a dodělej ji, nebo přestup na jinou. Nepíšeš, v jakém jsi ročníku, ale přestoupit můžeš vždycky. Pokud jsi v prvním nebo druhém ročníku, ještě se dá leccos zachránit a můžeš studovat něco, co Tě bude bavit.

Pokud se budeš rozhodovat až v 18 letech, tak už bude lepší, když doděláš maturitu na jedné té škole a pak zkusíš třeba nástavbu, nebo můžeš jít znovu na jinou střední školu. Ta možnost tu je, ale zase je škoda přijít i ty roky.

Pokud Ti jde jenom o to, abys měl maturitu, tak školu nějak dodělej. I ze zdravotní nebo ekonomické školy můžeš dělat různé věci, právě proto je tam rozmanitost předmětů, abys měl co nejširší uplatnění.

Nerozhoduj se jen podle toho, že na jedné škole je holčina, která Ti zlepší náladu. To je sice povzbuzující, ale jsou důležitější jiné věci. S tou holčinou můžeš být určitě nějakým způsobem v kontaktu. A co víc, myslím, že v každé třídě nebo obecně škole si můžeš najít nějakou holčinu, na kterou se tam budeš těšit, pokud Ti o to tak jde.

Nezmiňuješ se, jaký názor mají Tvoji rodiče, kteří Tvé studium financují, pravděpodobně. Na tu školu ses přihlásil dobrovolně a nebo spíš z podnětu rodičů? Z jakého důvodu vlastně studuješ dvě střední školy? Měl by sis s nimi promluvit a pokusit se najít nějaké řešení.

Dojíždění je sice nepříjemné, ale těch několik let bys to snad přežil, případně můžeš být na internátě. Vzdálenost školy od místa bydliště sice může hrát roli, ale nemělo by to být to hlavní.

Pokud chceš podnikat, tak Tě spíše a rozhodně připraví lépe ekonomka. Nemusíš být nutně nějakým bankéřem, jak se zmiňuješ. Ale základy pro podnikání Ti ekonomika dá, budeš se v dané problematice orientovat, což bude dobře. Pak můžeš začít sám podnikat, v čem, to už bude na Tobě.

Je však pravda, že alespoň nějakou střední školu bys mít měl. Pokud se na učení moc necítíš, je tu stále možnost jít na učební obor a pak si udělat třeba nástavbu - podnikání. Pořád to bude více, než kdybys ani jednu školu nedodělal, ztratil léta a měl jen základní vzdělání.

Zkus se nad tím zamyslet, dokud máš čas a šanci ještě něco změnit. Případně, pokud jsi v prvních ročnících, tak ještě můžeš vyčkat do toho pololetí. Jeden měsíc, navíc "zahřívací" - září, ještě Ti o škole moc asi neřekne. Uvidíš dále, třeba si tam najdeš přecijen něco, co Tě zaujme a bude bavit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.