Jakou školu vybrat?

Od: Datum: 21.09.16 13:03 odpovědí: 5 změna: 07.10.16 08:23
Ahoj, jsem v deváté třídě a pořád nevím na jakou školu bych měla jít. Na Gympl nechci, chtěla bych na skolu, která bude zaměřena na to, co mě baví. Mám celkem dobre známky, v osmé jsem v pololetí měla same jedničky a na konci 3 dvojky. Nejde mi zeměpis, fyzika a chemie. Spíš mě nebaví. Hodně mě baví jazyky- čj, aj i nj. Ne že bych je uměla nějak perfektně, ale baví mě a chci se je naučit co nejlíp. Hlavně anglicky. Jako povolání od mala chci být učitelka prvního stupně a angličtiny. Klidne i druhého, ale nevím jaké předměty bych mohla ucit. Možná ov, tv a aj. Nebo první stupeň a tyhle tři. Problém je že bych školu potřebovala v blízkosti plzne. Moc se mi nechce na intr. Ale pokud víte nějakou skolu, která by mi mohla vyhovovat nebo máte dobré zkušenosti, můžete doporučit i mimo plzeňský kraj. Nemusí mít přímo zaměření na učitelku nebo tak, spíš aby mě dobře připravila na pedagogickou fakultu a naučila dostatečně jazyk. Děkuju moc všem co mi poradí.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 21.09.16 13:14

Na pedagogickou VS Vas asi nejlepe pripravi gympl, coz ale nechcete...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alenaa*
Datum: 21.09.16 13:18

ještě pedagogické lyceum

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 13:29

Ahoj, asi bys to měla nejlepší na nějakou pedagogickou střední školu, pedagogické lyceum a podobně - na úrovni střední školy, kde bys pak mohla pokračovat na pedagogické fakultě.Případně to gymnázium, tam nebudeš mít ty základy, ale připraví Tě dobře na jakoukoli vysokou školu. Nebo můžeš jít na úplně jiný obor a pak na vysokou - pedagogickou fakultu, některé ty věci tam budeš muset dohnat, ale můžeš tam jít myslím z jakékoli střední školy.

Jazyky jsou na všech běžných středních školách (s maturitou) asi na stejné úrovni. Budeš mít jeden jazyk začátečníka a jeden pokročilý, ten, který jsi měla nyní na ZŠ, pokud jsi už neměla také oba. Někde můžeš mít i jen jeden jazyk, ale i z něj budeš mít takovou úroveň, pokud nebude veden na úrovni začátečníka, abys byla schopna navázat a udělat z něj maturitu.

Pokud bys chtěla vyloženě na jazyky, tak existují jazykové školy, ale ty bývají jen asi na jeden rok a jsou spíše doplňkem, navíc na ně můžeš jít většinou až po maturitě, ne po základní škole.

Ale jaká škola je ve Tvém okolí, to nevím, to si budeš muset zjistit sama, zda je některá, abys nemusela být na intru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.10.16 06:47

Podívej se na tyto stránky nebo si přímo vyber obor. Jsou tam popisy všech oborů, škol atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 07.10.16 08:23

Co takhle střední odbornou školu zaměřenou na ekonomii, administrativu, atd? Dřív se tomu říkalo Střední škola ekonomická, dnes to má název Obchodní akademie. Absolventky nejsou jenom sekretářky, ale uměji i účetnictví, jazyky, korespondenci v češtině a cizích jazycích, společenské a pracovní jednání, organizaci administrativy a kancelářských prací, samozřejmě také psát na klávesnici všemi deseti, chodit pěkně oblečená a upravená (dress code), atd., atd. Práce v suchu v teple (což není u jiných oborů tak úplně samozřejmé u některých úplně nemožné).

To, že chcete být učitelka, částečně odhaluje váš zřejmý smysl pro pořádek, pečlivost, učenlivost i jistou dávku trpělivosti a umění a chuť jednat s lidmi. V devítce ještě máte chuť se rozhlížet a upřesnit si váš měnící se zájem. Spousta mladých v dětství chce být dětská lékařka nebo sestřička, ošetřovat zvířátka, být zpěvačka,atd. ale většinou pak najdou něco reálného.

Zkuste se podívat na Obchodní akademie ve vašem městě nebo kraji, například http://www.oa.pilsedu.cz/o-skole a hlavně se podívejte na to, kdy vámi zvolené školy mají tak zvané Dny otevřených dveří, kde zvou zájemce o studium na řízenou prohlídku školy s možností zjistit si na místě o škole a studium vše, co vás zajímá a navíc se dozvíte i to, na co by vás snad ani nenapadlo se ptát.

Na stránce školy se podívejte třeba i na rubriku Předměty. Pak zkuste najít nějakou jinou školu, třeba Gymnázium nebo nějakou jinou školu (pedagogickou, zdravotní, apod.) a porovnávejte a zkuste najít co vás na škole zaujme nebo naopak odradí. Dělejte si plusy a mínusy a pak se můžete rozhodovat. Času máte ještě dost. A také se raďte s kamarádkami, rodiči, příbuznými a zjišťujte možnosti uplatnění a práce ve vašem městě nebo blízkém okolí a potřebné vzdělání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.