Vyplatí se koupení jedné z těchto věcí?

Od: Datum: 19.09.16 17:26 odpovědí: 10 změna: 21.09.16 18:25

Dobrý den, je užitečné s jednu z těchto věcí v odkazu koupit? Vyplatí se to? Máte s tím osobní zkušenost pro studenta na střední? Děkuji.

http://www.pilulka.cz/pamet-a-soustredeni?sort=price-asc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 17:31
avatar

Pro studenta? Ani náhodou! Věřte v tomto věku výhradně svým schopnostem!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.16 17:34
avatar

Zcela jistě se to vyplatí těm, co vám to prodají. Doplněk stravy, nepomůže, neuškodí. Student na SŠ potřebuje "berličku" nezlobte se ale neměl raděj dělat učiliště na které by stačil?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.16 17:35
avatar

Na střadní pokud je tam člověk s patřičným přístupem dnes tohle není třeba to se dá zvládat v pohodě bez preparátů. Ono si to chce postavit jinak mám na to, nebo ne, pokud ne tak mi nic nepomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 19.09.16 17:37
avatar

Jak nejlíp nakrmit mozek i nervy

Glukóza

Při učení pracuje mozek a celá nervová soustava na plné obrátky, a je proto třeba je řádně živit. Ke správnému fungování jim dobře poslouží hlavně "rychlá energie" ve formě glukózy. Protože glukóza vzniká štěpením většiny sacharidů, naše tělo při správné výživě obvykle jejím nedostatkem netrpí. Její nižší hladinu v krvi může indikovat třeba únava, pocit hladu a celková tělesná slabost. Tehdy je na čase ji trochu doplnit. Ideální je v tuto chvíli dát si třeba banán, hroznové víno, pečivo nebo ovesné vločky, v čase oběda pak zkuste jako přílohu brambory, těstoviny či rýži. Tímto výběrem rozhodně uděláte lépe, než pokud se nedostatek cukrů budete snažit kompenzovat celou tabulkou čokolády. Nadměrný příjem cukrů totiž vede ke kazivosti zubů, přispívá ke vzniku cukrovky a o nadváze či obezitě ani nemluvíme. A co víc, jídla s vysokým obsahem cukru (tedy vysokým glykemickým indexem) paradoxně vyvolávají rychlý pokles cukru v krvi a to opět vede k únavě a hladu.

Mastné kyseliny

Pojem "mastné kyseliny" je velmi široký. Mezi ty pro naši nervovou soustavu nejpřínosnější patří například Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které lze najít kupříkladu v rostlinných (řepných, slunečnicových či sójových) olejích, v semíncích (například dýňových, piniových, slunečnicových, sezamových aj.), ořeších (nejvíce jich obsahují ořechy vlašské), ale také třeba už v ne tolik chuťově atraktivním tuku mořských ryb (Omega-3 kyseliny jsou hojně zastoupeny v masu lososa, makrely, sledě či pstruha). Nejen z tohoto důvodu je vhodné mořské ryby konzumovat dvakrát až třikrát týdně.

Vitamíny

Že naší nervové soustavě mohou prospět také některé vitamíny, asi nikoho nepřekvapí. Jsou jimi zejména ty ze skupiny B (a z nich především B1, B2, B6, B12 a kyselina listová). Všechny jsou pro nás naštěstí relativně dobře dostupné, protože se nacházejí v celé řadě potravin. Pokud tedy nejste vyloženě odpůrci konzumace vnitřností (například jater) či kvasnic, pak toho určitě využijte. "Béčko" se ale nachází také třeba v celozrnném pečivu (díky v něm obsaženým olejnatým semínkům), masu, luštěninách, mléku, listové zelenině, ořeších, vejcích a v mnoha dalších potravinách.
Mezi další vitamíny, které je určitě zapotřebí naší nervové soustavě doplňovat, patří vitamíny C, E, Beta karoten (provitamín A) a další.

avatar
Upozornění od sys strejc 19. 09. 2016 17:43:44
Ohodnoceno: 2x
 
Od: dylin
Datum: 19.09.16 19:12

Možná to byl placebo efekt, ale mně fakt pomáhal Lecitin.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 19.09.16 20:00

Lecitin pro celkovou kondici, čaj s guaranou místo kafe, je zdravější, ale zas ne tak silný. Při vyčerpání hořčík a B komplex. Nic z toho Vám učivo do hlavy nenaleje. Pokud máte trochu režim a vyváženou stravu, tak tyto potravinové doplňky ani nepotřebujete. Mne tohle nenapadlo ani u státnic na vysoké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 07:16
avatar

Já si myslím, že když v ranném věku začnete tyhle prostředky brát, mozek si na ně zvykne a až je nedostane, budete za polovičního debila. Jen můj názor. *hej*Je potřeba se naučit soustředit, učit se, donutit mozek pracovat. Nespoléhat se na beličky, na pomoc, na zkratky a úhybné manévry.


doplněno 21.09.16 08:49:

K těm berličkám počítám i energetické nebo zázračně budící mozek, nápoje. V plechu, za dost značnou sumu. *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.16 07:29

Mě pomohlo do té školy občas zajít a pokud možno neflámovat až do rána před vyučováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hansu2
Datum: 21.09.16 10:13

Pilulky a učící drogy jsou vždy svinstvo. Akorát si člověk nato navykne.

Já jsem používal kafe, už od střední, na vyské ještě mnohem víc. To krátkodobě pomáhá být čilý, dlouhodobě je to horší a člověk toho pije kvanta. Pokud se blížil termín něčeho velkého (diplomka, státnice), nasadil jsem ke kafi i kvanta enrgetických nápojů, čokoládu, hodně čaje (tuareg). Ale dlouhodobbým užíváním jsou energetické nápoje dosti škodlivé a může vzniknout i závislost. Navíc jsou velmi drahé narozdíl od kafe a čaje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.16 18:25
avatar

Lecitin určitě - je to přirozená složka potravy a je nezbytný pro správnou funkci mozku - zvlášť při učení. Většina lidí ho má nedostatek. Ale na těchto stránkách je dosti drahý, dá se sehnat levněji.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.