Šance na zaměstnání - gympl

Od: Datum: 19.09.16 16:01 odpovědí: 6 změna: 19.09.16 18:12

Zdravím,

dnes nám jeden učitel vykládal že má několik kamarádů, kteří dokončili jen gymnázium a poté šli pracovat.

Proto se chci zeptat, jakou bych měl já šanci najít zaměstnání, kdybych maturoval z AJ, chemie a biologie. Myslím zaměstnání kde bych tyto znalosti využil.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.16 16:05
avatar

Studovat gymnázium, bez pokračování na vysoké škole nemá smysl, pokud nechci pokračovat tak jdu na odbornou SŠ tam je uplatnění vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 16:10
avatar

Šance samozřejmě je, ale s odbornou školou nebo s VŠ je vyšší, a o to tu jde. Od nás ze třídy taky znám pár lidí, co VŠ nedokončili. A pracují. Ale mnohdy blbě, no. (I když vzdělání je dneska jen část předpokladu pro úspěch...) Ale o těch znalostech z biologie a chemie to moc nebude. Z čeho jste maturoval je každému zaměstnavateli jedno a znalosti z chemie a biologie jsou mnohdy ve fabrice nebo v obchodě k ničemu. Možná tak ta chemie v drogerii s barvami?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.16 16:47
avatar

Všechny vědomosti z gymnázia jsou povrchní a všeobecné. Na odbornou práci tě nikdo nevezme. Jen zase na takovou, kterou může dělat každý středoškolák.


doplněno 19.09.16 17:05:

Ivzez, máte určitě pravdu, ale ta hloubka je opět jen na úrovni všeobecnosti. Na to, aby byla opravdu hluboká, na to je vysoká škola.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 17:02
avatar

Jsou všeobecné, ale s tou povrchností nesouhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 19.09.16 18:12

kamarádka měla z gymplu maturitu ze stavebnictví a hned po maturitě nastoupila do projekční kanceláře. Je to ale už dlouhá doba kdy byla na gymplu povinná maturita z odbornéhp předmětu ( u mě strojírenství )

povrchní matika z gymplu mi na VŠE stačila k tomu, abych se na zkoušku z matiky učila 4 hodiny )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 19.09.16 17:13

Proč by ne? Gymnázium poskytuje kvalitní všeobecné vzdělání, zejména jazyky, tedy hlavně český jazyk a nějaký cizí jazyk a k tomu všeobecný rozhled. Je to výchozí vzdělání pro další vzdělání na vyšších odborných školách, možná rentgenový laborant nebo další laboranti a další zdravotnické obory, možná i něco s chemií, možná pro uplatnění ve zdravotnictví, hygieně, obchodu, nebo i jiné praxi, třeba i zdánlivě velmi vzdálené od suché teorie školního vyučování.

Možná byste našel uplatnění v obchodním oddělení nějaké firmy a dál se budete rozvíjet přímo konkrétně v oboru jejího působení. Jistě máte i dobré uživatelské znalosti práce s počítači a vším tím kolem toho a hlavně asi umíte psát na klávesnici všemi deseti a tak se rychle dostanete před pomalé písařky s tříprstým datlováním.

Pokud dál nechcete nebo nemáte možnost studovat, zapracujete na sobě, naučte se toho na gymnáziu do nejvíc co nejlépe, vždy s úsměvem, vaší devizou bude schopnost se rychle cokoliv naučit, slušné chování i vzhled, jazyková výbava, základní znalost administrativy (psaní, práce s dokumenty, apod.), schopnost jednat a spolupracovat se spolužákyněmi a spolužáky a v budoucnu i s kolegy v zaměstnání. Hlavně se nepodceňujte, gymnázium je stále ještě dobrá škola.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.