Stavba látky - molekula

Od: Datum: 18.09.16 22:18 odpovědí: 3 změna: 19.09.16 11:11

Dobrý den, prosím poradíte mi někdo ohledně molekuli - poznámka ze školy: mechanickým dělením lze získat jako nejmenší - molekulu.

Zajímá mě zda je opravdu nejmenší látka molekule nebo atom. Viz. níže se píše že molekule je tvořena dvěma nebo více atomy, tak mě to mate a nevím jak to teda je?

Atomy jsou elektroneutrální částice. Mohou se vzájemně slučovat za vzniku molekul. Atomy drží pohromadě vazebné síly, kterým říkáme chemická vazba. Molekula je tvořena dvěma nebo více atomy spojenými chemickou vazbou.

Molekuly

www.zschemie.euweb.cz/molekuly/molekuly1.html


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 19.09.16 01:53
Důležité je mechanickým dělením. Teda roztloukáním soli dostanete zase sůl a ne sodík + chlor.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 06:51

Většina látek se vyskytuje ve formě molekul, tvořených buď stenými (prvky) nebo různými typy atomů (sloučeniny). Molekuly jsou různě velké, od nejmenších, dvouatomových molekul až k obrovským polymerním molekulám. V anorganické chemii bychom mohli ukázat jako příklad diamant, kdy jeho krystal je jedinou makromolekulou.
Vyjímečné jsou v tomto směru vzácné - inertní plyny (poslední skupina PSP), které se v přírodě vyskytují výhradně jako jednoatomové plyny. V některých pracích se hovoří i jednoatomových molekulách těchto plynů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.16 11:11
avatar

Těch vazeb je několik druhů.Základ tvoření molekul tvoří chemické vazby,složitější jsou vazby iontové a další typy jsou třeba vazby kovové.Vytváření chemických sloučenin je složitý proces,kde se musíme na tento proces dívat z hlediska atomových částiczejména elektronů.V molekule bývají často elektrony sdíleny mezi jednotlivými atomy.Stupeň sdílení pak určuje chování molekuly jako sloučeniny více prvků,nebo i stejných prvků.

JABRAKA


doplněno 21.09.16 11:07:

Sledoval jsem v TV pořad,který ukazuje poznatky o tom,z čeho je tvořena hmota vesmíru.Fascinovalo mě to,že za jednu generaci se z ničeho vyskytly objevy,o složení atomu,rentgenová spektroskopie složení jádra atomu,štěpení uranu,objev tvorby transuranů a nakonec řetězová reakce.To vše během jednoho lidského života.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.