VŠ pro účetnictví bez matematiky?

Od: Datum: 16.09.16 15:21 odpovědí: 7 změna: 18.09.16 15:36

Nevíte o soukromé VŠ v Praze, kde jde vystudovat 3-letý bakalářský obor účetnictví, ale není v 1. ročníku povinná matematika?

Vybudoval jsem firmu, mám zaměstance, po určité době jsem zjistil, že mi schází právnické vzdělání a tedy jsem si právo dodělal, byť tedy jen na soukromé VŠ (obor Právo v podnikání), ale zde získané základy práva mi pro mé potřeby naprosto postačují (typicky základní kontrola smluv, něco specifičtějšího už zadávám advokátní kanceláři). Studium mi pomohlo i v tom, že jsem nyní schopen s mou advokátkou komunikovat a rozumím jí a vím, co od ní chci. Předtím jsme si nerozuměli, jelikož jsem byl laik.

A v další fázi zjišťuji, že mi schází znalosti účetnické, finanční a ekonomické. Cítím potřebu tyto znalosti získat a to alespoň na základní vysokoškolské úrovni. Nemám ambice fušovat do práce auditorům Účetní mám vnitrofiremní, ale odpovědnost leží na mně a já se potřebuji orientovat i v detailech, nebude mi stačí tedy pouhý rychlokurz.

Mám ale problémy s matematikou, kdy na gymnáziu jsem z matiky propadl a opakoval ročník. Kvůli matematice bych tedy bohužel neprošel první ročník a zajímavé a podstatné přednášky začínají až ve druhém ročníku.

Pátral jsem po webech veřejných a soukromých VŠ ekonomického směru a všude matematika v prvním ročníku je. Nevylučuji však, že jsem některou přehlédl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 16.09.16 16:14
Bez matiky to nejspis nepujde. Ake kdyz jste vychodil pravnicinu, tak si doplatte doucovani. Ekonomicka matika neni nic tezkeho.
doplněno 16.09.16 17:10: Tak ono vlastne prednasky jsou verejne. Cili proc nechodit kam je treba. Beztak byste to delal dalkove. Nejde o to skolu udelat (ve vasem pripade), ale nabrat znalosti
Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.09.16 17:54

Souhlasím, na VŠ přednášky běžně chodí lidé, kteří danou školu nenavštěvují (alespoň já jsem se setkala s mnoha takovými případy). Tak se tazatel vyhne přípravám na náročné zkoušky a bude si studovat víceméně ve své režii. Navíc během přednášek a hlavně po nich je možné zadávat dotazy - a vyučující to velice vítají (vidí snahu).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.09.16 16:16

Doufám, že taková škola nikde neexistuje protože to bylo jako vyoká lékařská bez anatomie, která je pro lékaře základem stejně jako matematika pro účetního.

Od: xy
Datum: 16.09.16 16:32

co nějaký obsáhlejší rekvalifikační kurz?

doplněno 16.09.16 16:38:

na VŠE bývalo možné plnit kredity v bakalářském programu podle možností, člověk nemusel nutně matiku

(právo, ekonomii ) v prváku, ale nějaká minima splněných kreditů za semestr byla nutná. Tzn dalo se něco odložit na později, když člověk získal kredity za jiné předměty. Nevím, jak dnes, poptejte se tam

Od: alen
Datum: 18.09.16 08:52

Pokud se Vám podnikání jde, tak já bych nebyla zas takový škrt a zaplatila si dobrého účetního a pokud toužíte se to také naučit tak bych si ho raději zaplatila i na doučování a dívala bych se mu spíš pod ruky a navíc se to bude týkat jen Vaší konkrétní firmy, což v škole se budete trápit s matematikou a s dalšími pro Vás třeba nepodstatnými věcmi. Člověk přece nemůže rozumět všemu a dělat všechno. Nechcete být šefém, účetním, uklizečkou, sekretářkou, právníkem, údržbářem v jedné osobě, nebo jo?

Datum: 18.09.16 15:36

Tady přece nejde o šetření. Rozumět účetnictví je dobré pro každého podnikatele.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.09.16 09:07

Tak ona je v prváku na VŠ matika a matika. Povinná je na každé škole, ale jiná úroveň je na VŠE, kde se s vámi nijak nemazlí, a jiná úroveň na nějaké soukromé ekonomické "Sorbonně", kde jste váženým platícím klientem. Moc bych se toho nebál. Kdo se bojí, nesmí do lesa.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.