Uplatnění Lékařská biologie

Od: Datum: 15.09.16 18:19 odpovědí: 2 změna: 18.09.16 17:26

Zdravím,

objevil jsem pro mě velmi zajímavý obor: Lékařská biologie. Váš se chci zeptat, kde všudee bych pak mol hledat uplatnění, resp. kde bych po tomto oboru mohl pracovat. Jde mi o to, abych si po tomto oboru neměl mc problém najít práci ( například Zlínský/Olomoucký kraj )

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 17.09.16 21:38

To bych se obrátila na Lékařskou fakultu, která tento studijní obor nabízí. Představuji si to jako biologii člověka v celém spektru vč. genetiky, hygieny, prevence... společnou pro všechny specializace od internisty, přes neurologa, ortopeda, pediatra po zubaře. Asi uplatnění ve výzkumu nebo jako pedagog pro střední zdravotnické školství. Na přirodovědecké fakultě nám takoví přednášeli anatomii a fyziologii . Toto jen tipuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.16 17:26
avatar

Je to vědecké pokračovaní lékařského studia; vyučuje se v doktorském (Ph.D.) studijním programu - jak na MU, tak na CUNI - nevím, zda ještě někde jinde. V prvním odkazu je podrobnější charakteristika oboru.

https://is.cuni.cz/webapps/ak…tudium/11150/1001846/?lang=cs

https://www.muni.cz/med/study…284?study_type=D&study_form=P


doplněno 18.09.16 18:13:

Ve své dnešní otázce jste psal, že jste zatím studentem gymnázia - abyste se tedy mohl zapsat ke studiu lékařské biologie, musel byste nejprve absolovat nějaký vhodný magisterský program.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.