Jak se rozhodnout?

Od: Datum: 15.09.16 17:30 odpovědí: 11 změna: 16.09.16 12:53

Prosím o pomoc, jsem 14 dní na farmaceutickém asistentovi, je to pro mě dost těžké už teď, hlavně laboratorní práce a příprava léčiv. Vím, že potom zaměstnání v lékárně by se mi hodně líbilo. Ale nevím jestli školu dodělám, když už teď mám z toho depku anebo mám ještě možnost dělat sociální pedagogiku, kterou znám a je můj obor a vím, že školu v pohodě zvládnu. Ale zase nejsem si jista, jestli zvládnu tohle povolání . Co mám dělat, jsem uplně na dně. Riskovali byste a dřeli, anebo šli lehčí pohodlnější cestou? Do práce ještě nechci, až po škole.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.16 17:41

Já bych nedělala ukvapené rozhodnutí po 14 dnech. Domluvte se s někým třeba z vyššího ročníku, aby vám pomohl, vysvětlil, nějaké doučování, taková investice se vám bohatě vyplatí. To dáte, nebojte ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janul
Datum: 15.09.16 19:33

Děkuji strašně moc, taky se víc přikláním k tomuto, potřebovala jsem slyšet názor i někoho cizího, zkusím se s tím nějak poprat. Sice přijdu o šanci na přijetí na druhé škole,ale přinejhorším mě časem vyhodí a zkusím to až za rok na té druhé škole. Půjdu do práce, kam se mi teda vůbec nechce, co taky můžu nyní zaměstnavateli.nabídnout.

Datum: 15.09.16 19:56
avatar

14 dnů je moc krátká doba na posouzení, jestli školu zvládneš nebo ne. Jestli se ti líbí představa práce v lékárně, zkus vydržet.

Po přechodu ze ZŠ na střední se toho hodně změní, musíš si zvyknout na jiný přístup učitelů, jiné nároky, na nové spolužáky, naučit se učit, ...

Také se u většiny žáků i poměrné výrazně zhorší prospěch. Bude trvat několik měsíců, než se přizpůsobíš, někomu to může trvat i celý první rok.

Teď se ti zdá, že bys sociální pedagogiku – míním školu – zvládla. Po přestupu ale můžeš zjistit, že i tam budou předměty, které jsi ještě neměla a budou ti připadat těžké. Navíc pochybuješ o tom, jestli bys později zvládla práci.

Podle mne je volba jasná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 22:43
avatar

Já mám pocit, že tazatelka mluví spíše o VOŠ oboru, ne o střední škole... Jinak si také myslím, že 14 dní je hodně málo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 00:50
avatar

Já vlastně nevím, z čeho ve formulaci otázky jsem soudila na začátek SŠ, snad tazatelka ještě upřesní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bkvx
Datum: 15.09.16 20:06
Dala bych tomu určitě celý první ročník. Na konci se můžete rozhodnout.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 15.09.16 23:35

Tady je zásadní rozdíl v uplatnění. Práce v lékárně a práce s děckama. Kdo dělá ve školství, tak už by tam příště nešel. Já bych zkusila vydržet. Sednout nad to učivo , co je nepochopitelné. Určit si priority a aspoň do konce šk.roku nic nevzdávat. On každý začátek je těžký

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janul
Datum: 16.09.16 09:38

Děkuji všem za odpovědi, ano myslela jsem VOšky. Mám na rozhodnutí už jen pondělí, jinak o tu druhou školu přijdu. Pořád v tom lítám, jeden tak jeden tak. Vím, že začátky jsou všude těžký, ale rodiče mi pořád tvrdí a já mám taky takový obavy, že se do lékárny nehodím, že tam někomu něco namíchám špatně. Co se týká uplatnění soc ped myslím, že je tam docela široké rozpětí, ale momentálně nemám k tomu až takový vztah. Vím, že je to těžké, musím se sama rozmyslet, ale já fakt nevím co dál

Datum: 16.09.16 11:45
avatar

Nenechte si nabourávat sebevědomí, a to ani od rodičů. Oni to s Vámi určitě myslí dobře, ale dělají to špatně...*stop* Jednou se budete živit sama a bude dobře, když Vás práce bude bavit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 16.09.16 11:46

V lékárně se toho už moc nemíchá ... a rodiče ti zrovna oporou nejsou, tak použij svoji hlavu !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.16 12:53

Ildika Vám to napsala přesně! Rodiče Vás mají podržet a ne potopit. *zed* Musíte si věřit.

Pokud přestoupíte a přijdou nějaké problémy, kam potom utečete, když už nebude kam?

A mně by se práce v lékárně táááák líbila :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.