Co dělat bez maturity na podzim?

Od: Datum: 13.09.16 09:29 odpovědí: 15 změna: 16.09.16 14:34

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jsou možnosti, když jsem neudělala maturitní zkoušku na podzim a jak si udržet status studenta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 13.09.16 10:05
avatar
Ahoj.
Nechápu,jak si chceš zachovat status studenta,když jsi neudělala reparát.
Jaké jsou možnosti?
Mazat do práce !
Některé střední školy dovolují opakování ročníku,tak se musíš zeptat přímo tam.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza7
Datum: 13.09.16 16:21

Tazatelka nepíše, že neudělala reparát, píše, že neudělala maturitu na podzim (i když podzim není, ale myslela asi ten záříjový termín) - je klidně možné, že to byl její první termín. Což nic nemění na tom, že status studenta mít nebude, jelikož má-li hotové všechny ročníky a chybí jí jen úspěšně udělat maturitu, je poněkud podivné opakovat ročník, když k tomu není žádný důvod, to ona nepotřebuje, ona potřebuje "jen" opakovat maturitu. Možnost je tedy taková, nechat se zapsat na úřad práce nebo někam nastoupit sama, ale zároveň se usilovně připravovat na opravný termín. Jestli se vypisuje někdy v lednu nevím přesně, někde možná ano, nebo pak až zase v červnu. Každopádně na složení maturity po ukončení posledního ročníku není neomezeně dlouhá doba a neomezený počet pokusů. Takže pokud to byl skutečně již váš druhý neúspěšný pokus, jak naznačuje wamp, tak doporučuji velmi svědomitou přípravu na další termín, jelikož to už vám docela hoří koudel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 10:10
avatar

Začít makat jako dělnice se základním vzděláním. Bohužel, pravděpodobně za minimální mzdu.

Nechápu, když jsi měla možnost odmaturovat v červnu a pak ještě druhou v září, že jsi se na to vybodla. Když to poprvé nešlo, což se stát může, proč jsi k tomu podruhé nepřistupovala daleko zodpovědněji?

Život člověku většinou druho šanci nedává. Ty jsi ji dostala a zřejmě promarnila. Jak by sis mohla udržet status studenta, když jsi nikdy kloudným studentem nebyla? Jaga.

Prostě: Pohádka končí, život začíná...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lego®
Datum: 13.09.16 12:50
avatar

Proc pracovat se zakladnim vzdelanim?
Nemohla by pracovat se stredoskolskym vzdelanim bez maturity?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 15:57

pokud středoškolské vzdělání bez maturity má, tak samozřejmě mohla. bohužel, maturitní obory tuhle možnost zpravidla nemívají, to spíš je častější střední vzdělání s výučním listem, na které pak navazuje střední vzdělání s maturitou (a pokud maturita nevyjde, zbyde střední vzdělání s výučním listem). pro střední vzdělání jako takové je určen vzdělávací program ještě na nižší úrovni, než pro střední vzdělání s výučním listem, takže školy s maturitním programem tuhle možnost nemívají. bohužel, ono je to všechno nebo nic - pokud studuji střední obor s maturitní zkouškou, tak buď ho dám komplet i s maturitou, nebo mám jenom základní vzdělání. protože na stupně vzdělání mezi základním a středním s maturitou jsou jiné vzdělávací programy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.16 19:40
avatar

Nešlo, protože tazatelka nemá středoškolské vzdělání bez maturity (to dává jiný – nižší – typ středních škol; většinou jde o dvouleté školy pro absolventy speciálních škol).

Tazatelčinám nejvyšším vzděláním je základní vzdělání → samozřejmě pouze v případě, že řádně ukončila ZŠ. Pokud ZŠ nedokončila a na SŠ přešla pouze po splnění povinné školní docházky, nemá ani základní vzdělání.

Zákon bohužel umožňuje přijetí na SŠ bez ukončeného základního vzdělání. Možná, že je to jedním z důvodů, proč tolik žáků neuspěje u maturity ani při opakovaných pokusech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.16 10:52

To se zeptej asi ve škole, jestli tě nechají opakovat ročník (to myslím musí povolit ředitel/ka).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.16 19:32
avatar

Status studenta si udržíte jedině návštěvou školy, v tomto případě bych to viděla na opakování ročníku (na vyšší typ školy Vás bez maturity přijmout nelze). Ovšem i opakování ročníku má svá pravidla...

Podle mne byste měla jít na alespoň půl roku (6–7 měsíců) jít pracovat, poté se řádně připravit na další jarní termín maturity. Jestli se Vám pracovat nechce, musíte si sama hradit zdravotní pojištění (nyní 1.337 Kč měsíčně).


doplněno 13.09.16 19:33:

PS:

Registrace na ÚP má smysl pouze pro uchazeče o zaměstnání → tedy pro ty, kdo chtějí pracovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luckamaturita
Datum: 14.09.16 19:15

Ahoj,

status studenta se dá udržet tímto způsobem: pomaturitní jazykové studium - jedná se o denní studium celý rok, zakončený zkouškou... sice se platí cca 20 000 za celý rok, ale pokud na konci složíš zkoušky, což se tak děje z 95%, tak získáš mezinárodní certifikát, který si můžeš dát do životopisu a lépe najdeš práci... a během tohoto studia můžeš chodit na brigády někde, protože studium probíhá každý všední den přibližně jen čtyři hodiny, to znamená za týden 20 hodin. A pak až bude třetí pokus maturitní zkoušky, můžeš to zkusit znova. :) Nebo můžeš vycestovat jako au-pair do ciziny či pracovník na poli, někde v sadu - poznat novou zemi. :)

Nic si nedělej z těch pitomců, co neznají tvůj příběh a hned tě odsuzují, že ses málo učila, a jen proto jsi nezvládla maturitní zkoušku... Neboj, jsou vždy nějaké možnosti. :) Mě čeká maturita letos a mám strašný strach, že to neudělám, protože přestože mám vyznamenání, jsem strašný nervák, kterému se zatemní mozek, když je ve stresu a není schopen rozumně uvažovat... holt ne každý to má přesně nalajnované, nejsi sama, neboj. :)

Tak Ti přeju hodně štěstí, Lucka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza7
Datum: 14.09.16 20:04

Pokud máte vyznamenání, tak byste neměla mít problém. Nevím o nikom, kdo by měl vyznamenání a u maturity pak rupnul. Kdo se na zkoušky učí a připravuje, tak mám takovou osobní zkušenost, že se mu to vrátí a dostane otázku, kterou by celkem hravě zvládl i bez učení. Kdo na to kašle a spoléhá, že to nějak dopadne, tak většinou chytne pěknou jobovku. Nevím, asi karma. Potvrdilo se mi to jak u maturity, tak u státnic na VŠ, dlouhá svědomitá příprava na všechny záludnosti a nakonec lehké otázky. Ti, kteří na to kašlali, tak pak s bídou prolezli, nebo úplně rupli. Každopádně pokud tazatelka neudělala maturitu ani napodruhé (nevíme jestli má nějaké zdravotní potíže), tak už je to dost neobvyklé, jelikož na opravném termínu už to bývá benevolentnější. Komise se vždycky na opravném termínu snaží aspoň tu čtyřku dát, pokud je tam alespoň nějaký náznak vědomostí. Čili pokud byla vyhozena i z opravného termínu, tak asi opravdu velmi hodně neuměla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.16 21:24

Mám přesně opačnou zkušenost-ti, co se nejvíc flákali a nedělali nic, tak si vytáhli ty nejlehčí otázky a odmaturovali z ústních za samé jedničky. Ti, co se snažili celé 4 roky si vytáhli to nejhorší co mohli, sice maturitu zvládli, ale měli třeba trojky a čtyřky. Na známky se sice nikdo neptá, ale je to prostě nefér a stálo nás to mnohem víc nervů. I učitelé byli lehce naštvaní, jedna učitelka narovinu spolužačce řekla, že lituje jejího připuštění...v ekonomice uměla jen jednu otázku (tu nejlehčí) a tu si samozřejmě vytáhla. Po maturitě se nám všem vysmála, že jsme se tolik učili a máme čtyřky. Život je někdy svině... *zed**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza7
Datum: 15.09.16 13:55

Tak asi výjimka, která potvrzuje pravidlo. Ale nechce se mi věřit, že kdo na to 4 roky kašlal, a uměl ze všech předmětů jen pár otázek, nebo dokonce jen jednu, tak by odmaturoval na samé jedničky. To by musela být tedy mega náhoda. Máte cca 30 otázek z každého předmětu, a máte 4 předměty. Když budete umět vždy jen jednu nebo několik málo otázek, tak už podle teorie pravděpodobnosti a managementu rizik, to je pravděpodobnost tak astronomická, že výskyt takového jevu je vrcholně nepravděpodobný. Vylosovat si takovou otázku u jednoho předmětu už by byla obrovská náhoda, u dvou předmětů neuvěřitelné štěstí, ale udělat takhle všechny 4 předměty, to slyším poprvé v životě, to tedy děkuji za obohacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 17:31

No bohužel, té spolužačce se to opravdu stalo. V angličtině si vybrala povídání o rodině-to dokáže i malé dítě, v ekonomice Základní pojmy a trh (nejlehčí otázka), v účetnictví měla účtování v účetním programu, stačilo ji vytvořit 2 faktury a měla to. No a v češtině si vybrala Na západní frontě klid-tu knížku jsme ve škole probírali hodně podrobně a jako poslední před maturitou, pouštěli jsme si film...stačilo poslouchat. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Ty známky byly nejspíš lehce ovliněny i tím, že ona a pár dalších co na to kašlali, šli na řadu jako první a tak učitelé neměli srovnání s ostaními. Třídní to udělala naschvál-prý aby to zvládli, protože kdyby jsme šli podle abecedy, tak by neměli šanci. Oni všichni šli první den, zbytek třídy druhý a třetí den. Ty otázky co měla ona, si nikdo nevytáhl.*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.16 01:16
avatar
Luckamaturita: Asi těžko může tazatelka jít na pomaturitní jazykové studium, když nemá maturitu...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.09.16 14:34
avatar

Lucko,

to si z tazatelky děláte legraci? Proč jí radíte pomaturitní studium, když jste si právě přečetla, že maturitu nesložila? I snaha poradit by měla mít určité meze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.