Jaká střední škola?

Od: Datum: 06.09.16 23:11 odpovědí: 2 změna: 07.09.16 08:14

Dobrý večer,

Jsem v deváté třídě a s tím je spojený výběr školy.Jsem více na jazyky.Z češtiny jsem měl za 2 z anglučtiny za 1 z matiky za 2 z fyziky taktéž.Matika mi vždy šla hůře,ale když mi ji někdo pořádně vysvětlil,docela mi to šlo a dokonce i bavilo.Co Vám mám povídat v 9 chci zastrojní,Mamka mě chce dát na kuchaře,hotelovku,zdravku,ale já prostě chci technické obory,ikdyž říká že na to nejsem a bojím se toho.Otec a jeho bratr s matikou na tom byli špatně.Strýc se dostal na Gymnázium a otec na strojárnu,tady mě to utěšuje.Brácha dělal sš strojní,pak vš v brně a seknul s tím.Jsem po otci manualně zručný.Chtěl bych na nějakou průmyslovku,co stavební,elektro?A dopravní?Co myslíte,zvládnu to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 08:06

Ahoj, to, jestli obecně nějakou střední školu zvládneš, nebo ne, záleží na Tobě samém. Faktem zůstává, že budeš muset v některých předmětech přidat, protože střední je samozřejmě obecně těžší než základní škola. Ale pokud píšeš, že Ti jde spíše o dobré vysvětlení a pak látku chápeš, tak snad by obecně pak nebyl problém se domluvit s nějakým spolužákem na té střední nebo přímo s tím učitelem (na střední budete mít samozřejmé jiné, takže je to taky o přístupu toho učitele, jak tu látku dokáže podat - třeba budeš mít štěstí na lepší učitele než na zš) a požádat o vysvětlení.

Obecně, známky máš pěkné, dost možná jsi tedy měl i vyznamenání? Na Tvém místě bych určitě šel na tu průmyslovku, strojní, elekro, všechny ty obory mají uplatnění a důležité je, že jsi manuálně zručný. Dneska všichni jdou na jiné obory a pak je problém sehnat někoho, kdo umí něco manuálně, navíc pokud Tě to baví. Na gymnázium bych v Tvém případě nešel.

S Tvými známkami máš minimálně na maturitu, na kuchaře by Tě bylo myslím škoda, pokud jde jen o učební obor a tam moc manuální zručnost neuplatníš. Hotelová je podobná jako ekonomka, tam je zase škoda, abys šel, když Tě baví manuální práce, uplatnění také moc nemáš. Zdravotní je zase spíše pro holky, manuální zručnost tam taky moc neuplatníš.

Je dobře, že Ti jdou jazyky, spousta firem i na těch pozicích elektro,a podobně je stejně vyžaduje, takže ty se Ti neztratí.

Je to těžké, rodiče by Ti do toho mluvit moc neměli, jde hlavně o Tvoje povolání a to, co budeš chtít dělat Ty. Pak jde právě o to, abys sehnal práci a plat budeš mít možná ještě vyšší, než kdybys měl jít na ty ostatní obory.

Osobně bych tedy na Tvém místě, pokud nemáš zdravotní omezení a baví Tě to, upřednostnil jednoznačně ty obory, o kterých píšeš a tam si podal přihlášku.

Samozřejmě, jak už jsem zmínil, na každé škole se budeš muset učit a čas tomu věnovat, ale pokud Tě to bude bavit, tak to jistě půjde lépe.

I z těchto oborů pak můžeš samozřejmě pokračovat na vysokou školu, to Tě pak nijak neomezuje. Porozhlédni se tedy po školách těchto oborů po okolí případně využij náborů přímo u vás ve škole. Dost možná budete také absolvovat test povolání, který by Ti mohl také poradit, že se rozhoduješ správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 07.09.16 08:14
avatar

Pokud chces na strojarnu, tak prece nepujdes na kuchare. To da rozum.

Rodicum rekni, ze Tobe tvuj soucasny vyber velmi pravdepodobne ovlivni nekolik nasledujicich desetileti, ne jim, tak at Te nechaji zkusit co chces Ty.

Se vsi uctou ke kucharum, ale na kuchare nechodi zrovna dvakrat bystri lide, hotelovka je skola do poctu, aby clovek nejakou tu maturitu mel a zdravka je nouzovka pro holky. (a klidne do mne)

Prumyslovku urcite zvladnes. Kdyz se budes snazit. A budes pak mit urcite daleko lepsi startovaci pozici pro VS nebo pro dobrou praci nez v ostatnich zminenych pripadech.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.