Manažerská studia vs Speciální pedagogika

Od: Datum: 06.09.16 22:23 odpovědí: 3 změna: 12.09.16 08:09
Dobrý den, chtěla bych poradit. Tenhle rok jsem odmaturovala v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Pracuji teď v MŠ. Ráda bych šla studovat Manažerská studia, ale nejsem si jistá, zda mi titul Bc, bude uznán např.do vyšší platové třídy, či do budoucna když bude potřeba vysoké školy pro pedagoga v Mš. Zas si říkám titul jako titul. Nebo pak mít více možností se získáním práce a nebát se nových možností. Jen se obávám toho, aby mi byl titul k něčemu.
Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.16 08:34

Dobrý den, nevím sice, co je přesně předmětem těch oborů, které uvádíte, ale pokud pracujete v MŠ, práce vás baví a chcete se jí případně věnovat i do budoucna, bude-li ta možnost, tak bych ve Vašem případně volil ten obor Speciální pedagogika, ten je tomu Vašemu oboru ze střední jistě blíže, a předpokládám, že znalosti při jeho studiu získané využijete i při práci teď v MŠ. Současně předpokládám, že titul za studium tohoto oboru taky nějaký získáte.

Manažerská studia je pravděpodobně obor mimo ten váš, je otázka, zda byste pak znalosti z něj nějak při práci využila. Jste-li rozhodnuta změnit místo a tato současná práce vás nebaví,chcete pracovat v jiném sektoru, tak zvolte tento obor, ale titul předpokládám získáte stejný nebo podobný jako z té SP.

Nevím, jak budou posuzovat u vás na škole, nebo obecně jaké budou a jsou požadavky na Vaši práci, jestli jim půjde spíše o ten obor, či jen o fakt, že nějaký titul máte.

Znalosti z Manažerských studií byste snad v tomto sektoru mohla využít v případě, pokud byste byla ředitelkou, případně snad zástupkyní té mateřské školy, tak tam by ten obor byl pro Vás asi bližší, ale v případě řadového zaměstnance na MŠ nebo třeba i v družině na ZŠ či někde jinde, nevím přesně, jaké máte možnosti, je podle mě bližší ta SP, kde můžete naopak lépe chápat potřeby Vašich svěřenců, a prokázat vyšší odbornost v tomto ohledu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.16 17:44
avatar

Ve školství není titul jako titul.

Zákon o pedagogockých pracovnících

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alen
Datum: 12.09.16 08:09

Jste asi dítě štěstěny. Já bych byla na Vašem místě ráda, že jste ihned po střední škole a po maturitě dostala místo, a to ještě ve svém oboru. U nás na to holky v MŠ čekají 3-5 let. Evidentně jste, ale brzy zjistila, že Vás to až tak neuspokujuje a byste raději chtěla školu řídit, nebo něco podobného že? Obávám se, že další cesta bude delší a ne tak jednoduchá a možná už takové štěstí mít nebudete. Manažerská studia jsou úplně něco jiného a jiné předměty, ale to vy určitě moc dobře víte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.