Škola studium denní bez všeobecných předmětů

Od: Datum: 05.09.16 11:26 odpovědí: 3 změna: 05.09.16 20:23

Dobrý den mám dotaz co se týče denního studium je možně studium opakovat (3 ročník) bez všeobecných předmětu ze kterých už známku mám ale pouze dochodit celý školní rok s odbornými předměty?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.16 16:57

Ahoj, základní oporu najdeš v dokumentech té dané školy, dané informace budou jistě k dohledání i na webových stránkách školy.

Nicméně obecně - na jakou školu se vlastně ptáš? Předpokládám, že jde o střední školu. V takovém případě máš bohužel smůlu. Na střední je to tak, že ročník máš ukončený pouze tehdy, pokud splníš úplně všechny předměty známkou alespoň dostatečnou, a to i v náhradním termínu (reparát). V opačném případě musíš ročník absolvovat celý znovu, bez ohledu na to, žes už nějaké předměty úspěšně absolvoval, zopakuješ si zkrátka úplně všechny, bez výjimky.


doplněno 05.09.16 17:02:

Platí to samozřejmě jak u oborů s maturitou, kde máš tedy před sebou ještě 4. ročník, tak i u učebních oporů - předpokládájm, že v takovém případě jsi nebyl připuštěn k závěrečným zkouškám.

U základní školy platí tentýž postup.

Musíš zkrátka opakovat celý ročník se všemi předměty znovu. Jedině, že by se jednalo na té střední o nějaký volitelný nebo nepovinný, kde bys jej zkrátka nemusel povinně absolvovat. Ale povinné musíš absolvovat vždy, vždy nejméně se známkou dostatečnou.


doplněno 05.09.16 20:31:

Aha, tak v tom případě máš jistě nějaké další pokusy, že? Na maturitu bývají 3, předpokládám, že u učebních oborů to bude také tak. Takže pokud jsi neuspěl "jen" u toho prvního, poptej se po ostatních pokusech. Nejlepší informace Ti podá ta škola samá, zajdi za třídní, zeptej se, jak postupovat dál, případně se zeptej výchovného poradce na škole, co by bylo v Tvé situaci nejlepší.

Další otázka tedy je, zda Ti povolí opakovat ten třetí ročník, když jej máš splněný. U nás to u maturity bylo tak, žes musel absolvovat ten daný ročník (4.) na jiné škole, s podobným zaměřením, protože na té naší to nešlo (jednalo se o obor se stejným názvem, přirozeně). Takže nejprve se poptej, a pak případně budeš opakovat ročník u vás na škole, a když to nepůjde, tak na jiné škole, kde ale možná budeš muset napřed dělat nějaké rozdílové zkoušky, ale to by Ti tam už řekli. Nicméně, budeš muset opakovat celý ročník.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jankissak
Datum: 05.09.16 18:39

dodělávám studium SOU třetí ročník jsem skončil s maximální nejhorší známkou dostatečný tudíž k závěrečným zkouškám jsem byl připuštěn na kterých jsem pohořel

Datum: 05.09.16 20:23
avatar

Obávám se, že lze opakovat jenom celý ročník.

Jinak upřesním, že SOU (i SŠ) se navštěvuje, o studium jde až na VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.