Výběr školy- na co se hodím?

Od: Datum: 04.09.16 12:38 odpovědí: 8 změna: 12.09.16 14:09
avatar

Dobrý den,

Jsem na začátku 9. třídy a už se musím rozhodnout pro výběr SŠ. Tak začnu tím, co mi moc ve škole nejde..Matematika, v 2. pololetí 8. třídy jsem měla 3. Potom mi moc nejde fyzika..Ale naopak mi jde čeština, cizí jazyky, zeměpis...Teď něco o mně..Jsem empatická a mám smysl pro estetičnost, jsem přátelská a tolerantní. Baví mě pomáhat lidem a vždy jim ráda pomůžu s jejich problémem..Uvažovala jsem nad studiem psychologie, že bych šla na SŠ pedagogické lyceum a potom bych uplatnila své zkušenosti na té VŠ. Vím, že je hodně těžké se tam dostat, a tak bych musela hodně zamakat...Jako další školy mám v rezervě cestovní ruch, tuhle SŠ mám nejblíž svému bydlišti, a tak nevím jestli tam mám jít a nebo ne, protože mě baví cestování i ty jazyky, ale myslím, že z cestovního ruchu bych se nedostala na psychologii...:/ Potom jako poslední školu mám grafický design, jak už jsem říkala, mám smysl pro estetičnost a ráda tvořím, jsem kreativní..Budu ráda za všechny rady! PS.: Gymnázium mi prosím nenabízejte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.16 13:52

Natálko, jak to tu čtu, já bych volila pedagogické lyceum. Jen mě udivuje, že nezamakáš už teď? To ta trojka z matiky nešla opravit? Měla bys máknout hned. ;)

Mojí sestře také nešla na základce matika, i když trojku z ní nikdy neměla. Vystudovala pedagogickou školu v Berouně a potom dálkově vystudovala speciální pedagogiku a učí již řadu let.

Hlavně musíš počítat i s tou eventualitou, že se na psychologii třeba nedostaneš? Je tam nával..

Přeji ti, ať ti to vyjde *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.16 08:40
avatar

Děkuju moc :) Tu matiku jsem si právě opravila, snažila jsem se fakt moc, ale zřejmě nemám k ní nějaký "cit"..Když by mi nevyšla pedagogika, jaký obor je ještě nějak dobrý k mým vlastnostem popisovaných nahoře v textu? Byla bych hrozně moc ráda za každou radu! :)

Datum: 04.09.16 23:37
avatar

Na VŠ můžeš jít z jakékoliv SŠ ukončené maturitou, ale žádná SŠ tě na vysokoškolské studium nepřipraví tak dobře, jako odmítané gymnázium. Proč je vlastně odmítáš?

Nejsi-li rozhodnuta pro konkrétní obor (jazyky, psychologie, grafika) je to i určitý odklad rozhodnutí. Během SŠ se tvé názory budou vyvíjet či měnit, půjdeš-li nyní na odbornou školu, můžeš toho později litovat...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.16 08:37
avatar

Na gymnáziu je spousta učení, je to tam i o dost těžké.. Nemyslím si, že mám na gymnázium, jelikož, když mi nejde matematika už na základní škole, budu v ní plavat i na gymnáziu, ať už se snažím, jak chci :) A mám taky sportovní kroužek, nestíhala bych ten nával všeho, co to gymnázium obnáší..Mám spoustu kamarádů na gymnáziu a vidím, jak se trápí. Jsem cílevědomý člověk, když něco chci, tak si zatím jdu a názor nezměním :)

Od: alen
Datum: 12.09.16 08:42

Ahoj, moje dcera právě odmaturovala na pedagog. lyceu, takže ti mohu snad trochu poradit. Nedivím se ti, že nechceš na gymnázium, když ti nejde fyzika a matematika, na gymplu je fakt hodně těžká a tito lidé se tam hodně trápí a nemají žádný volný čas. Jsi chytrá, že takto uvažuješ. Na tomto lyceu je strašně moc pedagogiky, méně psychologie a cizí jazyky jsou dva, ale zeměpis tam moc není. Je to vyloženě škola pro učitelky, všichni se k tobě tak chovají a vyžadují i stejné chování, aktivitu, autoritu a dokonce i v tělocviku je musí učitel učit tak, co kdyby chtěli být náhodou v budoucnu učitelé tělocviku. Jestliže máš proti učitelství averzi, tak se ti tam moc líbit nebude. Jenže uvažuj dál, co když tam odmaturuješ a nedostaneš se na psychologii, což je velmi velmi pravděpodobné? Neteř se hlásila na psychologii 4x a bez úspěchu. Z lycea budeš jen pedagogog volného času nebo asistent pedagoga, nemůžeš do školky, půjdeš na vysokou pedagogickou?

2. možnost cestovní ruch, tam se v jazycích opravdu zdokonalíš. Mě se líbí jedna voš na Moravě, odkud holky jezdí po celém světě a dělají animátory na zájezdech, říkaly zadarmo strava v luxusních hotelech, ubytování a ještě slušný plat, ale pořád mimo domov. Záleží na tvé povaze

3. tvá možnost taky na zvážení, ne každý má tyto vlohy, což je fajn, máš ty, ale tenhle obor z praxe neznám, takže nechci radit.Otázkou je jak zvládáš PC.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.16 09:15
avatar
Děkuji moc, vaše odpověď mi velmi pomohla :) Došla jsem k závěru,,, že zkusím ten cestovní ruch, přece jenom mě to baví nejvíce a mám to nejblíž svému bydlišti (SČMSD Šilheřovice). :) Jenže potřebuji vybrat ještě jeden obor, ale nevím zda si vybrat hotelnictví nebo kosmetičku. :(
Od: alen
Datum: 12.09.16 11:05

Já bych volila hotelnictví a pak tu VOšku, nevím kosmetičkou jestli by jsi se uživila, maximálně pouze ve velkém městě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.16 14:09
avatar
Tak si tedy podám přihlášku na obory cestovní ruch a hotelnictví..Budu tedy doufat, že mě vezmou na CR :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.