Pravidla čes. pravopisu u maturity - vlastní?

Od: Datum: 01.09.16 22:18 odpovědí: 2 změna: 05.09.16 19:01

Dobrý den,

prosím Vás, chtěla bych se zeptat. Dívala jsem se na stránky státní maturity, kde jsem našla, že při slohové práci z češtiny jsou jako jediná dovolená pomůcka pravidla českého pravopisu. Myslíte, nebo nevíte, zda si je má žák donést své vlastní, nebo mu je ve škole půjčí? U matiky např. vím, že si matematické tabulky každý může přinést své, samozřejmě musí být před tím zkontrolovány vyučujícím. Ale u té češtiny nevíž. Vždy, když jsme psali v pololetí sloh, tak nám vyučující přinesla cca troje pravidla a když někdo potřeboval, mohl se do nich podívat. A pokud by si každý mohl přinést svoji knížku pravidel, jsou nějaká omezení, co nesmí obsahovat? Všimla jsem si, že v některých je i něco k mluvnici, což nevím, zda tam také může být.

Děkuji za Vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.16 04:52
avatar

Na toto Vám odpoví Vaše škola. Některá škola zajistí k maturitám pravidel dostatek, jiná za určitých (zjistíte opět ve své škole) podmínek povoluje pravidla vlastní.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.09.16 19:01
avatar

Může mít vlastní, které si dá v předstihu zkontrolovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.