Reparát v 8 a 7 opakoval ze zdrav.dův

Od: Datum: 26.08.16 21:03 odpovědí: 2 změna: 27.08.16 18:32

mám dotaz syn opakoval7 ze zdr.důvodů ted vyšel 8 ,ale měl dělat reparát z M ,ale psychicky to neunesl může skončit ,když má odchozeno 9 let školy?


doplněno 27.08.16 12:08:

léčí se z úzkostné poruchy bohužel


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.08.16 21:12
avatar

Z toho co píšete tak 8 třídu nemá dokončenou, sice nechápu co je na reparátu tak psychicky náročného, ale budiž. Co bude dělat když ukončí ZŠD, asi těžko něco náročného pokud jej rozhodí prkotina jako reparát.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.08.16 18:32
avatar

Ano, Váš syn může skončit. Bude mít splněnu povinnou školní docházku (odchodil devět let do školy), ale nedosáhne ani základního vzdělání.

Tzn., že pokud neabsolvuje učební obor (některé příjímají i bez ukončeného základního vzdělání), čekají jej pouze pomocné – fyzicky náročné a finančně špatně hodnocené práce.

Jestli syn situaci neunesl psychicky a doloží-li to potvrzením lékaře, může ředitel školy stanovit pro opravnou zkoušku nový termín. Opravnou zkoušku je nutné složit do konce září, takže tam podle mne ještě je nějaký prostor.

Doporučila bych situaci řešit radši teď. Později – v dospělosti – bude pro syna doplnění základního vzdělání nebo zvýšení kvalifikace mnohem obtížnější, než nyní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.