Chci se nechat vyloučit ze střední školy

Od: Datum: 25.08.16 20:03 odpovědí: 7 změna: 25.08.16 23:03

Ahoj,

Potrebuju poradit, právě jsem prošla 1.ročnikem SŠ, v třídě si nerozumím s kolektivem který je na mně hnusný a zároveň mi trochu dělá problém náročnost učiva. Chtěla bych přestoupit na jinou školu se stejným oborem, mám i vybranou, jenže máma o tom vubec nechce slyšet...

Napadlo mě že od září přijdu na první týden a pak do skoly přestanu chodit abych byla vyhozena. Myslíte že by mě poté vzali na té jiné škole a mohla bych přejít do druhého ročníku ve stejném oboru co mám na této škole?

Děkuji předem za vaše názory a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dtjdz
Datum: 25.08.16 20:15

To je velmi špatný nápad, ztratit rok života tímto. Zajděte na školu, kam chcete přestoupit, zjistěte si podmínky, od kdy by vás přijali, co pro to máte udělat. Potom jděte za mamkou a vysvětlete jí, že jste ve škole nešťastná a že jste si k přestupu vše zjistila a vysvětlete, co je potřeba udělat.

Mimochodem, nebylo by jednodušší přestoupit jenom do jiné třídy?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.16 21:26
Asi.by to.chtelo matce vysvetlit sve duvody.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.08.16 21:35

pekna blbost

Od: kytka39
Datum: 25.08.16 21:40

Určitě bych zašel nejprve do školy kam chci nastoupit a chtěla mluvit se zástupcem nebo ředitelem školy a domluvit se na podmínkách a zdali vúbec budou chtít přestup...pokud ti to umožní...šel bych za mamkou a řekl jí..že máš zajištěný přestup..

rozhodně se nechat vyhodit...a pak to řešit...bych nedělal...je to to nejhorší co je možné udělat... o asi nebudou nejlepší reference od školy a také by to nemuselo vyjít... ! Nikdo na vás nečeká... slečno, bohužel...

ať to vyjde :)

Datum: 25.08.16 22:36

Stejný obor je snad na každé škole stejně náročný. Utíkat ihned při prvních problémech není dobré pro život a co tedy nedělat střední školu, když na ni nemám. Dúvod přijetí na jinou střední školu do stejného ročníků musí být vážný / např. přestěhování a pod. a stejně škola nemá povinnost přijetí /. Rozhodně nevezme někoho, kdo byl z jiné školy vyloučen.

Datum: 25.08.16 22:56

Zdravím. Přestat chodit do školy a nechat se vyloučit, je hloupost. Pokud Vám dělá problém náročnost učiva, spíš byste měla s rodiči zvážit výběr jiného oboru, který byste zvládla, abyste dostudovala. Na jiné škole učivo budete zvládat stejně špatně a kolektiv tam může být ještě horší..A co budete dělat potom?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.08.16 23:03
Nenechat se vyhodit, řešit to diplomaticky. Jinak na nové škole můžou být ještě horší spolužáci. Víš, že budeš muset v budoucnu chodit do práce a vždy bude nějaký problém?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.