Ja vlas organickou nebo biologickou hmotou?

Od: Datum: 23.08.16 21:54 odpovědí: 3 změna: 25.08.16 17:10

Ja vlas organickou nebo biologickou hmotou? Mohou enzymy obsažené v roztoku do odpadů z umyvadel ( http://ekologicke-cistici-pro…/zumpex-1-l/specifikace/#c700 ) rozpustit vlasy, nehty? Respektive existují nechemické (biologicky nepříliš závadné) roztoky, které vlasy, nehry tozpustí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.16 23:28
avatar

Myslím, že čpavek - alespoň vlasy, ale asi ne, pokud jen reychle proteče. Kyselina taky, ale ta by Vám asi poničila i plast. trubky. Dále louh. Paj´´k se prodávají prostředky na rozpuštění nečistot vč, vlasů v odpadech. Možná je k tomu vhodnýá Krtek, už si přesně nepamatuju, na kterém prostředku to psali. S nehty nemám zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.16 17:14
avatar

Nezapomeňte, že Žumpín je určen do prostorů, kde může dlouho působit. Do odpadů umývadel, sprch a van musí být něco, co má pevnou strukturu. Tekuté proteče a nezapůsobí. Musí se nasypat, s horkou vodou zareagovat tak, aby chemická reakce rozpustila vlasy i nehty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.08.16 17:10
avatar

Vlasy a nehty,vlastně všechny biologické hmoty ,rozpustí rychle hydroxid sodný,či draselný.Profesionálně vyrobené čisticí přípravky jsou založeny také na louhu,ale je zakomponován do gelu,který rychle neproteče trubkou.Nakonec je chemická reakce vždy přítomna,bez chemie není života.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.