Jednoleté dálkové studium střední školy

Od: Datum: 22.08.16 14:53 odpovědí: 2 změna: 01.09.16 14:01
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali existuje nějaká škola formou jednoletého dálkového studia, pro studenty, kteří opakovaně nezvládli složit maturitní zkoušku. Může se jednat i o soukromou školu, to není problém.
Vím, že se může student vrátit zpět na střední školu, opakovat poslední maturitní ročník a skládat celou zkoušku znovu, ale hledám alternativu,ve které by se dalo pracovat a zároveň studovat jeden rok na dané škole s tím, že by bylo umožněno studentu na konci školního roku dosáhnout maturitní zkoušku.
Předem mnohokrát děkuji za odpověď.
doplněno 22.08.16 14:59: Ptám se jen na školy nacházející se v Brně či okolí Brna.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.16 15:09

V okolí Brna si můžete dálkové SŠ najít zde: http://www.stredniskoly.cz/obory/jihomoravsky-kraj/brno-mesto/?dochazka%5B%5D=2

Ve vašem případě, je jediná alternativa, a to je nastoupit do čtvrtého ročníku stejného oboru v dálkové či kombinované formě, ale pouze za předpokladu, že jste školu ukončila 5 a méně let zpět, protože ze zákona se může pouze po tuto dobu uznat studium v případě nástupu do vyššího ročníku. Můžete nastoupit i na jiný obor, ale sama musíte vědět, zdali byste měla na rozdílové zkoušky z několika odborných předmětů za celé předchozí 3 roky (pokud byste měla zájem nastoupit do čtvrtého). Jinak nic takového, jako že půjdete pouze k maturitě neexistuje.

Jde li vám vážně o studium, myslím že není problém jednou za 14 dní na dva dny i dojet někam dále, abyste si dodělala maturitu, a nebyla bez "základního" vzdělání (nikoliv základní školy), které je potřeba k uplatnění na trhu práce a především i o společenský statut.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.16 14:01
Dobry den, do 5 let od ukonceni studia lze vykonat maturitni zkousku a po dobu 10 let muzete nastoupit do rocniku ve kterem jste skoncila. Takhle zni i zakon :
Ředitel školy uzná ucelené dosažené vzdělání žáka podle § 66, pokud je doloženo dokladem o tomto vzdělání nebo jiným prokazatelným způsobem. Částečné vzdělání žáka může ředitel školy uznat, pokud je doloženo dokladem o tomto vzdělání nebo jiným prokazatelným způsobem a od doby jeho dosažení neuplynulo více než 10 let nebo pokud žák znalosti z tohoto vzdělání prokáže při zkoušce stanovené ředitelem školy. Uzná-li ředitel školy dosažené vzdělání žáka, uvolní žáka z vyučování a hodnocení v rozsahu uznaného vzdělání.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.