Jakou vysokou školu zvolit?

Od: Datum: 14.08.16 23:06 odpovědí: 7 změna: 16.08.16 20:19

Dobrý den,

Potřebovala bych poradit na jakou vysokou školu jít.. Na gymplu mě hrozně baví ZSV a ČJ, jinak mě nic moc nebere. Ze ZSV je to konkrétně psychologie. Hrozně by mě bavilo dělat klinického psychologa, ale abych ho mohla dělat, musím vystudovat jedooborově psychologii a to jde jen na Karlovce (což jsem automatiky zavrhla, protože úspěšnost toho, že se tam dostanu je mizivá) a v Brně a Olomouci, kde jsou ty šance skoro stejné. A i kdybych se na nějakou z těhle škol dostala, je prý velký problém s uplatněním těchto humanitních oborů a hrozí pracák. Dál mě napadlo studovat žurnalistiku, protože mě baví psát a uplatnění je o něco lepší. Přemýšlela jsem o Univerzitě T. Baťi ve Zlíně na obor marketingová komunikace, ale zase se bojím, že pak budu litovat, že jsem nešla na psychologii, u které se zase bojím toho uplatnění.. Co myslíte, že je lepší?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.16 23:44

Tak to zkus. Za to nic, krom pár stovek za přihlášky, nedáš. Dej si ji na všechny tři školy a třebas se někde zadaří. Každopádně faktem je, že psychologie je na přijímačky dost hardcore co se úspěšnosti týče. Ale člověk nikdy neví, takže proč to nezkusit. A co se týče dalších oborů, tak platí to stejné. Jeidné co tě musí trápit, aby se ti někřížily těrmíny zkoušek, ale většinou je školy vypisují záměrně odlišně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.08.16 06:18

Když vidím kvalitu dnešních vysokách škol, tak bych dítěti doporučila, aby nikam radši nešlo. Znám spoustu vysokoškoláků, kteří mají tituly a jsou naprosto nepoužitelní pro práci i pro život a z důvodu přetitulování nemohou sehnat práci.

Datum: 15.08.16 08:54

To ale není školou, ale těmi lidmi.

Na druhou stranu nepopírám, že je celá řada oborů, které jsou pro praktický život neužitečné (např. většina z toho co poskytuje fakulta humanitních studií nebo sociálních věd).

Ohodnoceno: 2x

Od: krtek
Datum: 15.08.16 11:28

vyjma té psychologie jsi nenapsala žádný obor, který by byl pro dnešní společnost jakkoliv užitečný a který by tě alespoň trochu uživil..dnešní svět potřebuje kvalitní techniky, řemeslníky, doktory...markeťáci, obchodníci a všelijací humanitně zaměřené obory jsou společnost a podnikatele nepoužitelní...většina z nich také tyto školy má jen proto, že jsou lehké na vystudování a mají zaručen titul...osobně jsem před 9lety volil (sakra to už je doba) praxi než titul a dnes když to vidím jsem jedině rád, že jsem tak udělal..někdy mi přijde, že vím a umím víc než ti titulovaní (dělám ve stavebnictví)...

Od: louu
Datum: 15.08.16 12:35

Takže si žijete líp než titulovaní jo? A kolik prosím vás berete měsíčně?

Od: krtek
Datum: 15.08.16 12:38

to si s dovolením nechám pro sebe..každopádně jsem si prošel od lopaty až do kanceláře a od základního 10.000 platu až k tomu co mám nyní..

Od: elless
Datum: 16.08.16 20:19

Všechny ty školy co jsi vyjmenovala, tak někdo známý se tam hlásil a nedostal. I do Zlína je těžké se na tento obor dostat. Jednoznačně bych volila žurnalistiku, to má budoucnost a ne každý na to má.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.