Pravděpodobnost výsledku hlasování

Od: Datum: 09.08.16 21:02 odpovědí: 4 změna: 11.08.16 03:38

Dobrý den,řeším takový pracovní problem.U nás v práci probíhá hlasovaní lidu o změně směnování z dlouhého na krátký týden a pravidla hlasování mi nejdou do hlavy .Myslím,že vedení si jen hraje s čísly a dělá s lidí blbce.potřeboval bych to matematicky spočítat.Jaká je pravděpodobnost,že se směnování změní,když pravidla jsou taková:

Hlasování se musí zúčastnit min.95% zaměstnanců a minimálně 75% musí být pro změnu.Jaká je tedy pravděpodobnost,že ke změně dojde.Počet zaměstnanců zatím nevím,ale procentuelně by to nemělo být důležíté.

děkuji všem chytrolínům


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.16 21:04
avatar
Neznáme další proměnné. Třeba náladu ve firmě a naklonění ke změnám. Pak už sice budete vědět jak to dopadne sám, ale není to jak spočítat pravděpodobnost Sazky, kdy jsou všechny proměnné jasné. *smich*
doplněno 09.08.16 21:07: Pokud pro změnu je 78% lidí, ale nemocnost je 4% pak už něco spočítat lze... :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 00:09
avatar

Podle mě to jsou regulérní pravidla - musí se zúčastnit skoro všichni a z těchto "skoro všech" musí alespoň tři čtvrtiny hlasovat pro.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 23:56
avatar

I když z toho, co píše tazatel, není mi úplně jasné, zda 75% pro má být z hlasujíích (asi ano), nebo ze všech hzaměstnanců. Ale to je asi jen vona stručnosti dotazu, kdyby bylo požadováno tři čtvrtiny všech zaměstnanců, tak by ten požadavek účasti byl už skoro zbytečný. Uvádím to jen jako ukázku, jak je vhodné dbát na přesné vyjadřování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.16 03:38

Pravděpodobnost sespočítat dá, ale jen v matematické rovině. Jak tam vstupuje lidský faktor, je to ve hvězdách. Hybnou pákou je v tomto případě zaměstnavatel a k němu se přikloní tak 30% zůčasněných. Což není podstatné, protože 6-10% nepřijde. Napište jak to dopadlo!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.