Operace o školním roce

Od: Datum: 09.08.16 21:02 odpovědí: 9 změna: 10.08.16 14:01
Zdravím všechny. Mám naplánovanou operaci během školního roku, po které budu potřebovat zhruba měsíc na rekonvalescenci. Potřebuji IVP? Dají mi to kvůli operaci? Nebo jak mám prosím postupovat? Určitě budu mít nějaká enka v pololetí, vadí to? :( Nevím si rady a ani nevím, s kým to mám řešit, děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zena
Datum: 09.08.16 21:25

Rozhodně řešit s vedením školy, protože v takové situaci se přístup liší školu od školy.

Všechny zkušenosti co vám tady lidi napíšou budou jen jejich osobní zkušenosti z jedné konkrétní školy, ale váš ředitel může mít jiný názor.

Ale většinou se enka dávají až když chybíte A ZÁROVEŇ se nedostavíte k přezkoušení. Takže se to týká spíš flákačů než lidí co chyběli nějak plánovaně. Ale jak říkám, řešit se školou. To nevadí že teď mají dovolené - prostě napište maily řediteli, zástupci, třídnímu atd., ať je vidět že se to snažíte řešit co nejdřív.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 13:06
Děkuji za odpověď. Nejsem flákaš a za operaci nemohu, každopádně jsem ráda, že to vyšlo na zimu, takže problém budu mít s pololetním vysvědčením, ale to nemá takovou váhu jako konečné. Ještě jednou díky! :))
Od: xy
Datum: 09.08.16 21:40

má osobní zkušenost ( už je to hodně let ) na gymplu operace, 6 týdnů rekonvalescence, a žádný enka nebyly. Jen asi ze tří ( chemie, strojírenství ,němčina ) předmětů o stupeň horší známka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 13:08
Také jsem na gymplu. A přesně na šest týdnů mně to taky vychází. Budu chybět před zimou, takže s enkama na pololetí počítám, jen nevím, zda i to se nějak opravuje, pololetní yvsvědčení není tak důležité jako na konci školního roku. Jinak moc děkuju za odpověď! :))
Od: xy
Datum: 10.08.16 14:01

ale třeba to ani nebude problém, tak něco se doučíte během rekonvalescence...já tenkrát se mohla nechat přezkoušet. Bylo to před koncem školního roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.16 22:02
avatar

Asi se bodou ptát proč operace nebyla na počátku prázdnin?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.16 13:09
Rakovinu neposuneš, věz, že bych chtěla :)
Datum: 09.08.16 22:13
avatar

Dojděte si za ředitelem. Měl by Vám říct asi to, že si během šk. roku (pokud operace nebude na konci klas. období) zajdete za jednotlivými vyučujícími a zeptáte se, co je třeba doplnit pro klasifikaci. Mohou to být testy, zkoušení, seminární práce nebo i vyplněné pracovní sešity apod. Určitě za nimi zajděte ještě před operací, ale doplňovat úkoly budete až po ní. (Pokud budete v nemocnici nebo doma při rekonvalescenci moct, vřele doporučuju být v kontaktu se spolužáky a doplňovat učivo průběžně, klidně bych učiteli zaslala nějaký větší úkol (práce, projekt, slohovka) mailem, uvidí snahu a o té to je.)

Pokud nejste flákač a po operaci uděláte, co je ve Vašich silách, tak ta Nka opravdu být nemusí.


doplněno 09.08.16 22:17:

Sisi, hlavně opravdu zajděte za každým vyučujícím zvlášť. Na SŠ bývají ped. sbory větší, méně propojené (jsou tam externisti apod.), neřeknou si to mezi sebou a najedou někomu chybíte v hodinách měsíc, ať nemají pocit, že si z nich děláte dobrej den ;) my na ZŠ si to mezi sebou říkali (třídní to tam má "ošéfované", řekne to všem), ale i tak, když bylo něco plánované dopředu, rodiče/žák přišli, řekli, co se bude dít a ptali se, co vyžaduji ke klasifikaci. Pak není problém odpustit pár desetiminutovek, napsat velký test po návratu do školy (klidně jsme vyšli vstříc s termínem, aby toho děcko nemělo moc v jeden týden). Všechno jde, když protistrana přijde s férovým návrhem a udělá, co je v jejích silách.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.08.16 13:17
Dobrý den, moc Vám děkuji za obsáhlou odpověď. Se vším počítám, mám už i doučko a tak, kamarádi mi budou při ruce, toho bych se tolik nebála:) já jen, myslíte, že to ivp potřenuji, v případě, že budu dojíždět na kontroly v průběhu roku? A vadí tolik enka na pololetním vysvědčení? Ještě jednou děkuji! Nemyslím si, že jsem flákač, to ne... A pane, kdybych měla problém s uvolněním, no... Mamku napadlo psát na mšmmt, že je to blbost? :D

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.