Za jak dlouho se dá naučit

Od: Datum: 29.07.16 22:11 odpovědí: 5 změna: 31.07.16 10:13

Zdravím rádci. Chci se zeptat jaké úrovně můžu v jazyce dosáhnout - popíšu vám situaci. V ruštině začátečník umím základy, představit se, číst azbuku psát a tady ty věci, rozhodně se ale nedá říct, že nějak hovořím. Pokud bych se měl ohodnotit, tak bych řekl A1 maximálně něco mezi A1-A2. Jde o to, že mám možnost jet na výměnný pobyt do Ruska a být v ruské škole. Měl bych tam 5 hodin ruštiny vedené lektorem každý den + pobyt v ruském prostředí. Předpokládejme, že se nebudu flákat a budu se snažit a i po škole se na to tzv. "podívám" + příčtěme motivaci. Přes všechny tyhle faktory, kolik se můžu za rok naučit? Můžu dosahnout úrovně B2? Kdybyste to srovnali se školní výukou, myslíte si, že můžu mít např. lepší úroven než člověk, který se zde ve škole učí 5 let rusky ( a také za předpokladu, že se snaží). Můžu hovořit téměř plynně?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.16 22:17

Nejlépe se naučíte v prostředí,kde Vás to donutí mluvit. Říct si o chleba v obchodě, o pivo v hospodě, o oběd v restauraci a pod.MYslím si že se na b2 dostat můžete. Nicméně je třeba mluvit a mluvit a psát a poslouchat filmy v původním znění. dostat to do hlavy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.07.16 00:10

Ruština je můj obor, studovala jsem ji na VŠ, a i teď si v ní dodělávám jistou specializaci. Popravdě - z učebnic se nic kromě základů nenaučíte, nehledě k tomu, že ve všech, které jsem zatím měla v rukou, jsou různé chyby a jiné podivnosti. Nejlépe se jazyk naučíte tak, že si na ruském internetu najdete fórum (a že jich je tam opravdu hodně), které bude zaměřené na problematiku, která vás zajímá a budete tam pravidelně přispívat (ideálně každý den). Fórum má tu výhodu, že tam sledujete skutečný jazyk (ne ten učebnicový) a na psaní příspěvků máte dost času - můžete je opravovat, hledat slovíčka apod. Určitě si tam, jako cizinec, záhy získáte spoustu přátel. No a tehdy, když budete mít dojem, že už píšete jakž tak plynule a nemusíte každé třetí-páté slovíčko hledat ve slovníku, je ideální čas přejít k dopisování ve Skypu - tam se naučíte tak rychle mluvit, že ani nebudete vědět jak. *jasne* Tedy ono je to pochopitelně psaní, ale zde jde o rychlé reakce - a to se takovým způsobem naučíte velmi dobře. S voláním přes Skype bych počkala, až se naučíte právě takto rychle reagovat. Nevím, jestli tímto způsobem dosáhnete za rok přímo B2, ale vyloučit to nelze. Co se týče toho výměnného pobytu - já bych na vašem místě ještě posečkala. Pokud si odtamtud máte skutečně něco přinést, bylo by dobré umět jazyk alespoň na úrovni B1.

Já jsem se v ruštině dostala na úroveň C2 právě po 4-5 letech velmi intenzivního studia, ovšem ne z učebnic, ale právě psaním přes Skype, sledováním filmů apod. Ti spolužáci, kteří se učili jen z učebnic, dosáhli za tu dobu cca úrovně "slabší B2". Myslím, že to tak je u všech jazyků.

Jinak tady si můžete trénovat poslech - jsou tady různé pohádky a básničky pro děti:

http://audio.arjlover.net/audio/

doplněno 30.07.16 21:59:

Jinak všem, kdo se učí ruštinu, doporučuju si stáhnout "fonetickou" klávesnici (má rozložení přizpůsobené české klávesnici) - bez toho se nedá na internetu normálně fungovat.: http://rusklav.afraid.org/

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.07.16 11:21

To je pěkný odkaz. Od mé povinné maturity z ruštiny uplynul už drahný čas, kromě ruských záznamů z krasobruslení Lednikovyj period ruštinu neslyším , tak tyto poslechy využiju

Datum: 30.07.16 18:56

Na to existuje jeden starý dobrý vtip.

Datum: 31.07.16 10:13

Mezi domorodci jde všechno rychleji. Chce to odjet mezi ně, žít mezi nimi a mluvit a mluvit a mluvit. Jestli se odstěhujete do Ruska, pak ruštinou budete plynně mluvit za půl roku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.