Co se začít učit?

Od: Datum: 27.07.16 14:21 odpovědí: 8 změna: 31.07.16 21:23

Sloužil jsem 8 let jako voják a teď bych se rád nějak začlenil do společnosti, dám se ještě rok až dva na aklimatizaci. Ale chtěl bych se zeptat, jaké obory jsou nejvíce perspektivní a kde je možnost rychlého profesního růstu? Rád bych začal dělat v nějaké frabrice, ale ne přímo jako dělník, spíše na nějaké lepší pozici, proto bych se rád začal učit nějaké nové věci, doporučenou literaturu, atp...Koukal jsem na nějaké kurzy, ale ty stojí okolo 20tis. rád bych se začal samostudiem, nejvíce by mě asi bavilo dělat v nějaké automotive fabrice...Mám vystudovanou obchodku, ale nejsem si jist, jestli je finančnictví obor, který je perspektivní a měl bych možnost profesního růstu...Práci budu hledat v Praze.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.16 14:59
avatar

Nic technického se už pořádně nenaučíte, pracovat nechcete, tak možná kvalitář, projektový specialista, lean management atp. Samostudovat v této oblasti lze velice snadno, informace jsou dostupné, chce to ale zakončit (placenými) zkouškami s certifikáty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adamnovak
Datum: 27.07.16 18:32

Můžete m i prosím něco konkrétně o těch pozicích napsat, případně doporučit nějaké samostudující materiály? Děkuji mnohokrát. Adam

Od: adamnovak
Datum: 27.07.16 18:50

Pracovat samozřejmě chci, ale ne práci, která bude 8 hodin stereotypní, nebráním se práce ve fabrice, když budu vědět, že u toho nezůstanu a budu mít možnost se profesně rozvíjet...

Od: pt®
Datum: 27.07.16 18:57
avatar

Myslím, že byste se uplatnil u státní Policie, ale to jste zřejmě neměl na mysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.16 21:05
Pt: pokud.by tazatel mel jit k policii, tak.se.mel lepe u armady. Kazdopadne bez praxe bude delat stej.e jen u masiny. Ja bych sel do.CNC. Dobre.s vydelava a v cizine jeste vic.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.16 11:45
avatar

Můžete zkusit programování...je to jako naučit se nový jazyk. Nic extra těžkého, ale zase ne úplně lehkého...pozici si najdete snadno a samostudium je díky internetu taky snadné...jenom to chce mít trpělivost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 31.07.16 20:57

Mám známého, co přišel z vojenské mise a jelikož je šikovný na všechny práce, tak dělá správce rekreačního komplexu. Např.: lepení koberců, provoz výřivek, sekání trávy na traktorku a strunovkou, likvidace plevelů a náletovách dřevin, opravy plotů, sestavování nábytku, opravy koupeln.baterií, nátěry, drobné elektroinstalace, jízdy autem pro různé věci a materiál na opravy, rašelinu, čistící prostředky. Je v práci 8 hodin a má to různorodé. Jestli i toto byste bral, tak se ptejte v kempech, rekreačkách, velkých hotelích, ústavech a institucích. To byl tip. Taky nevím, kolik si vydělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr®
Datum: 31.07.16 21:23

A co třeba jako bývalý voják vyučovat bojové umění, nebo něco takového?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.