Čtenářské deníky

Od: Datum: 25.07.16 11:56 odpovědí: 7 změna: 27.07.16 00:30

Dorbý den. Příští rok jdu do deváté třídy a chtěla jsem si přes prázdniny napsat pár deníků. Jenže p. uč. nám nedala seznam povinné četby. Máme mít celkem osm deníků, z toho sedm povinných. Rozhodla jsem se, že si tedy udělám pár deníků navíc a budu mít nějaké známky z nepovinných. Tak jsem si půjčila knihy, dvě nejspíše povinné ( Memento od Radka Johna a Lovec draků od Khaleda Hosseini) a dalších x sci-fi, co baví mě (Od Meyerové Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk)... Myslím si, že tyto knihy mi uzná, jako nepovinné, ty první dvě možná jako povinné. Jednou mi uznala jako povinné Pýcha a předsudek a Jáma a kyvadlo. No, o to zase tak strach nemám, když tak to bude vše nepovinné, číst jsem začala teprve Memento. Jak si mysléte, že to bude se slovenskými knihami a harlekýnami? Od babičky čtu červenou knihovnu, to když mám své knihy romantické a sci.fi přečteny a knihovna je zavřená... Myslíte, že mi uzná jako nep. knihy harlekýny a dvě slovenské knihy? Byla jsem na 10 dní na Slovensku s rodiči a své knihy měla v tu dobu všechny přečtené, nové tři knihy ještě nedošli, tak jsem si tam koupila dvě knihy.
Problémem je, že opravdu nevím, jestli by mi vzala ty knihy. Děkuji ( Neopravujte mi chyby, těch má vždy hodně, doktáty za 3/4 jsou u mě pravidelně :D )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.16 12:07

Dobrý den...

nevím jak hluboko aktuálně spadly požadavky češtinářů na studenty... Nimcéně můj názor je, že Harlequinky by neuznal. Se slovenskou literaturou by problém být neměl (dle mého názoru), tedy pokud se také nejedná o Harlequinky.

A jednu opravu si neodpustím... Twilight sága není sci-fi ale fantasy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.16 12:14

No vzhledem k tomu, jak se dneska mladí lidé hrnou do čtení knih, tak jako učitel bych uznal klidně i ty Harlequinky, tedy za předpokladu, že v seznamu čtených knih budou i knihy povinné. Tady je totiž problém ten, že spousta mladých studentů knihy ani neotevřou, na netu si najdou o čem kniha vlastně je a nebo dokonce opíšou z některého ze čtenářského deníku. Takže učitelé by mohli být rádi za každého, kdo alespoň něco málo přes prázniny přečte.

Ohodnoceno: 0x

Od: abrakadabraka
Datum: 25.07.16 12:21

Děkuji za odpovědi. Harlekýny teda raději dávat nebudu. No, tak u nás ve třídě pár lidí čte, většina to sice opíše, ale tak učitelé to ví, ... :D Děkuji za upozornění, máte pravdu, fantasy... Moje chyba.

Děkuji za odpovědi. Ty slovenské jsou asi tak stejně romantické, jako Stmívání.

Datum: 25.07.16 12:25

Doporučenou četbu pro ZŠ není složité vyhledat např. http://www.domacipripravacj.e…etba-pro-6.---9.-rocnik.html. Nespletla jste si počet deníků? Každopádně chválím, že čtete. Zkusila jsem vložený odkaz otevřít, poku i vám napíše stránka nenalezena, klikněte na levé straně na doporučená četba a otevře se.

doplněno 25.07.16 12:35:

Neumím si představit, že někdo přečte tolik knih aby popsal 7 deníků. Na zápis jedné knihy bohatě stačí A4 a nemusí být celá. Deník mi stačil 1 a i přesto, jsem přečetla mnohem víc než tu doporučenou četbu.

Datum: 25.07.16 12:31

Já si jí vyhledala a právě pro to, mám to Stmívání...Rozbřesk. Ostatní co jsem chtěla tam nebyly, tak jsem si vzala alespoň ty dva a rozhodla se, že si teda přečtu i ty upíry, když jsem je už několikrát viděla, můžu porovnat co je lepší :D
Ne, nespletla. Máme mít sedm povinných a jeden nepovinný. Celkem osm, možná kdysi bylo víc, nevím, ale my musíme mít alespoň tolik, abychom mohli mít uzavřenou známku, jinak reparát a tam u komise předat čtenářské deníky, to vždy učitelka říká... :D Mě osobně čtení baví, takže s deníky problém nemám. Jinak děkuji :)

Datum: 25.07.16 12:43

Možná jsem to definovala špatně. P. uč. bere 1 deník, jako jednu A4

Máme deníky vyrobené ze složky, takže deníků osm, jako osm knih.

Datum: 27.07.16 00:30

Jako deník bych viděla sešit, vedený klidně i několik let, do kterého bys postupně zapisovala přečtené knihy, nikoliv obsah jedné knihy na jednom listu A4...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.