Navazující magisterské - jiný obor

Od: Datum: 23.07.16 17:46 odpovědí: 2 změna: 23.07.16 20:44
avatar

Zdravím. Chtěla jsem se zeptat někoho se zkušeností s přestupem na jiný obor ba dokonce i na jinou školu. Studuji chemii a technologii potravin, ale chtěla bych se víc zaměřit na výživu. Co tak vím, tak existuje navazující nutriční specialista na muni a cuni, ale musí být studován bc. nutriční terapeut. Tak jsem vyhlédavala alespoň podobné obory jako biochemie a mikrobiologie. Myslíte, že upřednostňují hlavně lidi z jejich bakalářského studia? A má šanci student z průměrné vysoké školy jako je univerzita Tomáše Bati se dostat na karlovku, nebo je to už předen ztracené? Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.16 19:54
avatar

Šance je vždycky, otázkou je, zda obory jsou nějak podobné, jaký je zájem studentů, jaké zkoušky vám uznají. Ptejte se přímo na škole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: q1
Datum: 23.07.16 20:44
Ano, jde to. Pokud splňujete všechny požadované podmínky, tak můžete studovat, kde a co chcete. Počítejte ale s tím, že po vás mohou chtít znalosti, které nemáte, a bude to jenom váš problém - žádná omluva, že na vašem oboru jste to nebrali, nebude nikoho zajímat. Podobné je to s "upřednostňováním" vlastních bakalářů - školy je neupřednostňují, ale samozřejmě nastaví přijímačky tak, aby je vlastní bakaláři splňovali. Cizí si musí případné rozdíly dostudovat sami.
S přechodem z UTB na CUNI to nevidím dobře. Pokud jste vynikající student, tak i na UTB získáte dobré vzdělání a na CUNI se neztratíte, ale pokud jste průměrný student, budete to mít těžké. Podle mých zkušeností bohužel UTB nemá moc dobrou úroveň, její průměr na průměr CUNI nestačí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.