Něco jako penguin readers pro NJ a ŠJ

Od: Datum: 20.07.16 20:44 odpovědí: 3 změna: 22.07.16 23:35
Dobrý den,
Nevěděli byste o nějakých krátkých jednoduchých textech,něco jako je pro angličtinu Penguin readers,akorát že pro němčinu (úroveň B1) a španělštinu (úroveň mezi A1 a A2)?
Děkuji mnohokrát

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.16 16:59
avatar

Nejsem přítelem jednoduchých textů, podle mne je lepší číst číst krátké originální texty bez úprav – i za cenu, že člověk hned nerozumí všemu.

K němčině poradím web Deutsche Welle, kde najdeš jazykové kurzy, zprávy, texty různých úrovní, videa, ... Ohledně španělštiny si počkej na další odpovědi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.16 22:05

Zjednodušené četby existují i ve Šp a Nj. Např. nakladatelství Black Cat se jimi zabývá, ale připravte se na vyšší cenu, 250-300,- jsou s CD, kde je text na mluven pro kontrolu výslovnosti. ŠP se zabývá Santillana Espanol, Difusion - ty jsou fajn, jsou o zajímavostech, ve stylu National Geogr. apod. Difusion toho má více - zjednodušené texty originálů ale i jednoduché texty úsané přímo pro studenty. Zkuste sehnat nakladatelství ELI - mají hezké a cenově dostupné materiály (kolem -100-150,-). Z němčiny opět ředražený Black Cat, ELI, Cornelsen - opět levnější a dost kvalitní materiál - odně se teď snaží a vydávají řadu titulů.

Hlavně se nenechte navést do bilingvních četeb (zrcadlový text) - budete švindlovat a vše přečtete v čj.

Já bych po originálu hned nesahala, v angličtině ok, je poměrně snadná, ale v němčině by to byl dost masakr, je to těžký jazyk.

Poptejte se ve věděcké knihovně, speciání šanělské/německé knihovně/alianci/institutu - u nás tyto organizace jsou a provozují knihovny s tímto materiálem

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.16 23:35
avatar

S němčinou na úrovni B1 (± maturant) už bych se kratších originálních textů nebála...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.