Co je to zápočet?

Od: Datum: 13.07.16 16:04 odpovědí: 6 změna: 13.07.16 23:33

Ahoj,

co je to prosím zápočet na VŠ? Našla jsem si povinné předměty mého oboru a někde je napsáno zakončení zkouškou a někde je jen ten zápočet. Znamená to, že zkouška bude třeba písemná nebo ústní a zápočet je jen účast na přednáškách bez zkoušky? Díky *bzum* :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.16 16:08

zápočet je za splnění podmínek v průběhu semestru (docházka), odevzdané práce atp.

klasifikovaný zápočet je o něco vyšší level, většinou podminěn odevzdáním semestrální práce (projektu apod.)

zkouška - písemná nebo ústní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 13.07.16 16:13

asi jak kde. Za dob mých studií byly zápočty některé za odevzdané práce, plus docházka, někde i aktivita na cvičeních, někde byl na zápočet písemný test - seznámili s podmínkami splnění zápočtu hned na začátku semestru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 16:14
avatar

Základní rozdíl je ten, že za zkoušku je známka, která má několik stupňů, zatímco zápočet jste buďto splnila, anebo nesplnila (tedy pouze dvě možnosti; do známkování se to nepočítá, ale ty povinné samozřejmě musíte splnit). Nic jiného se přesně říct nedá.

Obecně by zkouška měla být náročnější než zápočet, ale sama už jsem absolvovala několik nesmírně těžkých zápočtů, a naopak velmi lehkých zkoušek. Je pravda, že zápočet může být někdy udělen bez zkoušení, jen za účast - ale to není příliš obvyklé. Poměrně často platí pravidlo, že zkouška je ze samotné přednášky a zápočet pak ze semináře, který na danou přednášku navazuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 16:22
avatar

jj, zápočet. Taky jsem nikdy nepochopil, proč se zápočet jmenuje zrovna zápočet.

Do indexu vám napíší : Započteno, datum, podpis. Zápočet může být za nějakou domácí písemnou práci nebo taky jenom za účast na přednáškách. Ale to pak na těch přednáškách skutečně musíte být, pokud tedy nestudujete práva v Plzni.

No a pak jsou i zápočty, které předchází zkoušce. Když takový zápočet nemáte, ke zkoušce vás nevezmou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: alena350
Datum: 13.07.16 22:15

A jeste byl /a je/ i klasifikovany zapocet. !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.16 23:33

Většinou to tak je že zápočet je splnění určitých kritérií, zatímco zkouška je zkouška. Ale i u nás na škole máme zápočty formou testu, takže to může být vesměs i jinak. Hlavně jde o to, že ze zkoušky máš známku, zatímco ze zápočtu jenom "Z"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.