Status studenta

Od: Datum: 11.07.16 14:36 odpovědí: 14 změna: 11.07.16 23:50

Dobrý den všem, chci se zeptat jsem veden na UP a od září nastupuji do školy od kdy mám status studenta? Někde jsem četl že to je hned od přijetí ke studiu nebo jak to je? Pani na UP mi řekla že to je hned po přijetí na tu školu. To je jako že od 1 září už mám status nebo hned jak mi bylo řečeno že jsem přijat na školu? Děkuji za vaši odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.16 16:32

Dobrý den,

mělo by to být oficiálním zápisem do studia. Rozhodnutí o tom, že vás přijali ještě neznamená, že tam opravdu nastoupíte.

Ohodnoceno: 1x

Od: rf
Datum: 11.07.16 16:33

Opravdu nastupuji zapisový lístek odevzdán.

Datum: 11.07.16 17:05

Ani to neni pro ně jistota. Každopádně status studenta máte až od září... do té doby buď platí ten ze střední nebo se to pak zpětně dokládá na pojišťovnu za ty letní měsíce (pokud se ptáte kvůli tomuhle...?).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.16 17:21

Tak prosím mohl/a by jste mi vysvětlit toto :

Kdy status vzniká

Pokud je vám do 26 let, status vzniká (nebo se obnovuje) dnem zápisu do studia. Informaci o tom, kterých typů studia se to týká, najdete v předchozím odstavci.

Datum: 11.07.16 19:44

Ano, zápisem do studia...já mám třeba zápis v září takže od září. Většinou i na tom zápisu vám dají nebo si můžete zažádat o potvrzení o studiu a tam je přímo datum od kdy do kdy platí, takže tím bych se asi řídila, pokud máte zápis např. teď v červenci. Nebo prostě zavolejte na studijní. Ale pokud pokračujete z nějaké jiné školy (ze střední nebo z jiné VŠ) tak tam žádná mezera nevzniká (tedy vzniká, ale ty letní měsíce se potom vykazují zpětně, např. na pojištovnu, aby tam nebyl nějaký nedoplatek).

Datum: 11.07.16 17:36

Platí to od té doby, co jste zapsán ke studiu. To, kdy začne výuka, na to nemá žádný vliv.

Datum: 11.07.16 17:41

Takže to je tk že minulý týden jsem odevzdal zapisový lístek tudíš od té doby mám status?

Datum: 11.07.16 19:21

Jednou (na VŠ) jsem byla v pdobné situaci. Potřebovala jsem, abych měla status studenta až od konce září (kdy opravdu začínala výuka), a proto jsem si odložila zápis do studia. Pokud bych se zapsala v červenci, měla bych ho hned od té doby.

Od:
Datum: 11.07.16 18:38

Žákem střední školy budete až od 1. září, kdy vás třídní učitel zapíše do katalogu.

Datum: 11.07.16 18:54

To ano :) ale status studenta myslím.. vím že žákem dané školy budu 1 září

Od:
Datum: 11.07.16 19:06

Vzhledem, že jste v evidenci ÚP jako uchazeč o zaměstnání, předpokládám, že jste ukončil studium na nějaké jiné střední škole a tím i ztratil "status studenta". Znovu jej tedy získáte, až zahájíte nové středoškolské studium, tj. 1. září.

Datum: 11.07.16 23:50

Ano... 2 roky jsem pracoval a ted si chci dodělat školu...

Od: dam®
Datum: 11.07.16 18:54

Zdravím, zápisový lístek je pro vaši informaci, že s váma počítají, ale pro ÚP je třeba studijní průkaz, nebo potvrzení že opravdu studujete. Dost se to hlídá, třeba pokud nemáte indivindi studium, tak při laxnosti návštěv školy vás sestřelí ani si nepšouknete a je jedno v jakém statusu škola funguje. Zápisový lístek není totéž co studující.

Od: trtr
Datum: 11.07.16 19:55

Zdravím, pokud je to VŠ a byl jste na zápise, tak například na VUT to chodí tak, že "první" část zápisu je dne 3.7. 2016 a od toho dne jste student. V září se dělá ještě doregistrace předmětů skrze PC a pokud to nebude to cca konce září uděláno, tak od října nejste student-nebyl jste aktivní v "druhé" části zápisu. Je třeba kontaktovat studijní oddělení dané školy (někdy dokoce vydají i potvrzení o studiu od zápisu do konce roku).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.