Studium nebo práce?

Od: Datum: 10.07.16 23:06 odpovědí: 3 změna: 11.07.16 11:26

Dobrý den,

zajímal by mě objektivní názor někoho nezaujatého sám se totiž nějak nedovedu rozhoupat a rozhodnout. Vystudoval jsem bakalářsky studijni program příbuzný informatice, ( je vsak spíše zameřenný na její didaktiku než informatiku jako takovou), střední školu mám však čistě IT. Moje otázka spočívá v tom zda stdovat dva roky to co mě moc nebaví a nemá tolik s informatikou co společného( ikdyž zkušenosti tam jsou), nebo jít spíše pracovat, mám celkem slušné nabídky které začínají od 20 K. Navíc jsem přijat i na další čistě IT školu. Momentálně opravdu nevím co si z toho vybrat, zda studovat obě školy a práci vynechat apod.. Děkuji předem za jakékoliv rady tipy..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.16 23:14

Moje odpověď bude zaujatá, protože v podobný situaci jsem byl :). Za sebe můžu říct, že na studium jsem hodil bobek, zvolil jsem práci (před 10 lety nabídka 30tis.) a přestože ta práce mě živí dodnes a miluju jí, zahozenýho studia lituju. On už se totiž člověk po čase ke studiu obtížně vrací, buď nemá motivaci, nebo to jednoduše z praktických důvodů nejde.
Zajímavý nabídky budou vždycky, pro líp studovanýho člověka budou jedině zajímavější. Takže za mě jednoznačně doporučuju studium. Dalo by se s trochou nadsázky říct, že práce ti neuteče, studium jo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: q1
Datum: 11.07.16 05:40
Za mě souběh práce a školy. Dnes je IMHO ideální doba na to, abys dokázal možnost dalšího vzdělávání ukotvit do pracovní smlouvy. Poptávka po IT specialistech je tak velká, že ti zaměstnavatel určitě vyjde vstříc, pokud to charakter práce umožňuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.16 11:26

Pokud máte bakaláře určitě bych magisterské studium dodělal. Jedná se o dva roky, které velmi rychle utečou. Je škoda nechat si rozdělanou výšku, když k tomu stačí tak málo a navíc můžete studovat dálkově. Pracovat budete celý život ta Vám neuteče.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.