Vemou mě na učiliště?

Od: Datum: 01.07.16 18:03 odpovědí: 14 změna: 03.07.16 06:13


Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli mě vezmou na učiliště na obor Mechanik seřizovač s 10 čtverkama v 8.ročínku? :/

popř jakou školu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.07.16 18:08
avatar

Dobrý den, tak, o škole snad ani neuvažujte a pokud jde o učební obor, tak snad nějaký bez maturity. Zdravím!


doplněno 01.07.16 18:20:

Vy musíte buď strašně zabrat a vylepšit si vysvědčení nebo volit učební obor, který odpovídá školnímu předmětu, ze kterého čtyřku nemáte (je-li nějaký takový). Doufejte, že jste třeba zručný manuálně a uplatníte se tam, kde jde především o práci rukou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 18:11

Myslím bez maturity.Vezmou mě tam?

Datum: 01.07.16 18:09
avatar
Copak vzít te asi vezmou, ale udrzis se tam?Takový obor te musí bavit, a ne vybírat podle známek a volných míst. No a pak záleží jak zaberes v devitce a popřípadě na přijímacím řízení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 18:12

n​o a když budu mít cca v 9tce 4-5 čtverek, tak mě vezmou?

Od: wamp®
Datum: 01.07.16 18:14
avatar

Na tento obor zřejmě ne.Je poměrně těžký.Stále nechápu,proč opět zmiňuješ ty čtyřky.Zaber,ať máš alespoň dejme tomu dvě trojky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 18:16

a kdybych měl tak 5 čtverek tak co? Dík za odpověd.

Od: wamp®
Datum: 01.07.16 18:18
avatar

Tak nic.Jdi na zedníka.


doplněno 01.07.16 19:19: Nemysli si,když je dobrý zedník,tak mu lidé ruce utrhnou.
Dobrých řemeslníků je dnes opravdu málo.
A poctivých ještě méně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 19:48
avatar

Kdybys měl pět čtverek, tak ti upadnou testes.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 20:14
avatar

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že žáku je poměrně málo a školy potřebují peníze, které dostanou podle počtu žáků, tak většinou příjmou téměř každého, když ne v prvním kole příjmacího řízení tak v následujících ano.

Takže není těžké se tam dostat, ale udržet se tam a úspěsně složit závěrečné zkoušky.

Na otázku zda-li vás příjmou nebo ne, je složitější odpovědět. Neboď každý rok se situace mění. Ze známek se udělá počet bodů, každý žák má určitý počet bodů, čim více tím lépe. Řekněme, že vezmou 30 lidí, takže 30 s největším počtem bodů, má největší šanci. Samozřejmě čím lepší známky, tím více bodů - tady nutno podotknout, že podle oboru se každé známce přiděluje určítá váha a počet bodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 01.07.16 22:33

deset čtverek? To je až až moc. Kdyby to byly čtyřky z předmětů, na které někdo nemá vlohy, například z jazyků, přírodopisu nebo hudebky, pro technické obory to nevadí.

Chtělo by to zlepšit si především matematiku, fyziku a pokud možno i ostatní alespoň na trojky. Nejde o to, jestli vás přijmou, ale jestli zvolený obor zvládnete. Někdy se stává, že škola ve své jakoby "dobrotě", nebo jen proto, že potřebuje školu naplnit kýmkoliv, jen aby učitelé měli koho učit, a pak žák zjistí, že zvolený obor nezvládá, chce zkusit jiný, kde by se mu snad dařilo. Přechody jsou sice možné, ale bývá to ztráta času, přejít po neúspěšném prváku zase do prváku v jiném oboru.

Největší svinstvo, které školy dělají, že nechají žáka prolézat prvákem i druhákem, jen aby za něj dostávaly od státu peníze a ve třeťáku se zjistí, že žák opravdu obor nezvládá a ani se nedostane ke zkouškám a tak vypadne a po třech letech nemá nic. Jediná naděje je, že se žák postupným vývojem nějak probudí, v oboru se nějak uchytí, začne pracovat kvalitněji, lépe, rychleji, práce se dá prodat zákazníkovi a tak má žák naději, že nejenže složí závěrečnou zkoušku, ale že ho po pár dnech nevyhodí z každé práce s tím, že nic neumí i kdyby chtěl sebevíc.

U oboru mechanik seřizovač je nejdůležitější zručnost, představivost, jak jsou mechanismy sestavané, pečlivost, trpělivost, aby se stroj najednou sám od sebe nerozsypal, nebo nezastavil. K tomu je důležité umět číst technické výkresy, postupy a hlavně všechny dodržovat. Kázeň, dodržování bezpečnosti práce a neustálá ochota se stále učit něco nového, být lepší a lepší, aby práce byla co nejkvalitnější a pracovník za ni mohl dostat podle toho zaplaceno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 22:53
avatar
Tak otázka, kterou tady nikdo neřeší je spíš, jestli má nějakou poruchu učení, nebo to má klasicky tam, kde slunce nikdy nesvítí... Jinak si takový prospěch nedokážu vysvětlit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.07.16 23:04

Mechanik seřizovač není učiliště, ale 4 letá střední škola zakončená MATURITOU. Dle tvých dotazů a odpovědí se divím, že tě učitelé nechali prolézt až do 8. třídy. Možná pro nedostatek žáků se na školu dostaneš, ale ani k maturitě nedojdeš. A skončíš ze základní školou tak, jako by jsi nikde po základce nepokračoval. I tací lidé jsou třeba, výkopové ruční práce jsou dobře lacené.

Najdi si lehký učební obo, pokud pro tebe nejsou všechny obory velmi těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 03:35
avatar

Matry, je dobře, že se zajímáš o svou budoucnost, ale... kolkrát za poslední školní rok jsi v té škole byl? Spíš nebyl, než byl. Takže naštěstí je tu ještě ta devítka, prázdniny před sebou, začni pracovat, máš nejvyšší čas. Pak se uvidí, dobrých rad jsi tu dostal dost, přečti si to důkladně a hlavně... začni něco dělat, nejlépe hned dnes. I tak ti zbyde dost času na kamarády a zábavu. Ale zvykni si každý den něco odpracovat. Srovnej si školní poznámky, něco si přečti, pomoz doma, v září začni se školou doopravdy. Pak uvidíš, co dál.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 06:13
avatar

Jenom licituješ jako v mariáši /a to ještě hloupě/.

Mám 10 čtyřek. *bzum* A co kdybych měl jenom pět? Prostě, škola Ti nevoní, máš na to ale ještě jeden rok. Šikovný žák nejsi, co si budem povídat, ve škole Tě zajímá asi tak leda, co Ti mamka dala k svačině a pak pučící blůzičky spolužákyň.

Jenže, pomalu se blíží doba, kdy se budeš živit sám.Zatím jsi na to kašlal a to zvysoka. Každý je na něco, někdo na jazyky, někdo na technické předměty, ale opravdu jen skutečný blbec dokáže nasbírat 10 čtyřek. Z toho je zřejmé, že Ti nejde skoro nic. Co jsi pro to udělal?

V devítce bych se do toho obula. Aby ty známky k něčemu vypadaly. Jinak budeš zametat náměstí u technických služeb. Ano, i to je potřebná práce, kterou zvládne snad i ten největší trouba, ale nechtěl bys něco víc? Byla by škoda takhle odstartovat život, nehledě k nízké mzdě.

Zamysli se nad tím, dej se do toho. Přestaň uvažovat, co by bylo, kdyby bylo /třeba kdyby bylo těch čtyřek "jen" 5/ a dej se do učení. Sněním si ještě nikdo známky neopravil. Jde o Tvou budoucí práci a vlastně o celý budoucí život. Tak pro to koukej něco udělat.*bzum* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.