Přerušení studia

Od: Datum: 30.06.16 14:04 odpovědí: 3 změna: 04.07.16 08:55

Dobrý den chci se zeptat, jestli je možné, aby máma ukončila dceři studium na sš bez jejího souhlasu (18 jí bylo)? v září měla maturovat.

Pokud ano, lze se opět přihlásit? Neztratí nárok na maturitu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tipus
Datum: 30.06.16 16:36

Dobrý den, chtělo by to více konkrétních info, např.jako jaká byla docházka, prospěch atd., teoreticky to možné je /záleží na škole a právnímu vědomí /, ale zní to nesmyslně, - proč by rodič bránil potomkovi ve studiu posledního ročníku před maturitou, - vypadá to na absenci a neplnění školních povinností ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 23:18
avatar

Není to pravděpodobné. Neukončila dcera školu sama? Přihlásila se včas k podzimnímu termínu maturity?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 08:55
avatar

Důležitý je vztah dívky ke studiu. Už to rádci psali, jakou měla docházku, jak se učila, jaké byly známky. Pokud školu snad házela soustavně za hlavu, lajdačila, matka už toho asi má dost a studium ukončila za dceru. Asi si myslí, že z toho stejně nic nebude.

Proč by ta dívka měla maturovat v září? Běžně se maturuje na jaře. Už z toho je zřejmé, že je něco špatně a matka už se s tím nechce zřejmě dál potýkat.

Pokud je dívka dobrá a pohodová studentka, pak bych chování matky nepochopila. Každý rodič je přece rád, když jeho dítě dosáhlo vzdělání. Jaga.

Takže záleží na tom, kde je ta pravda. Napsala jste nám velice málo, podle toho nelze soudit, zda matka udělala dobře, či ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.